У Нью-Джерсі встановили перший пам'ятник Гетьману Павлу Скоропадському
Перший пам'ятник Гетьману Павлу Скоропадському встановлено у США цими днями. Пам’ять про історичного діяча вшанували на українському кладовищі Баунд-Брук у штаті Нью-Джерсі. >>
Статус пам’ятки місцевого значення не рятує. (Фото з сайта archodessa.com.)
Справжнім шоком стала звістка про знесення в Одесі старовинного триповерхового будинку, де друкували гроші Української Народної Республіки.
Зводити житлову будівлю у центрі міста на місці друкарні 1841 року зважилася одіозна компанія, безпосередньо пов’язана з мером.
Засновником «Одеса-Сіті» виступає офшорна компанія «Уппа Файненс лтд», якою керують Вадим Шульман з Ізраїлю та житель Одеси Олександр Друмов. Директор — Євген Суворов, а сама фірма входить до складу групи «Рост», яку пов’язують із Геннадієм Трухановим.
Постати має шестиповерховий житловий будинок iз підземним паркінгом на вулиці Рішельєвській, 47 (поруч з Арабським культурним центром), розрахований на 66 однокімнатних квартир.
Загальна площа майбутньої будівлі складе 11087,8 кв.м., будувати будуть на 20 сотках землі, призначеної для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних, офісних будівель та інших будівель громадської забудови).
Дозвіл на роботи для компанії «Одеса-Сіті», якій належить нерухомість за адресою Рішельєвська, 47, 49, Велика Арнаутська, 40 (орендує там земельну ділянку), вже видали фахівці ДАБК.
Вісім років тому ця компанія отримала дозвіл на розробку проєкту землеустрою на Рішельєвській, 47, 49 та Великій Арнаутській, 40 для експлуатації та обслуговування будівель житлового та громадського призначення. У серпні 2018 року мерія передала ділянку в оренду.
Містобудівні умови та обмеження на забудову ділянки були видані 27 грудня 2019 року, але у публічних реєстрах з якоїсь загадкової причини цього документа просто немає.
Старовинна будівля, яка поки що пустує, має статус пам’ятки історії та архітектури місцевого значення. Утім втратила охоронний статус. Так само, як i розташований по сусідству Рішельєвський театр (кінотеатр імені Короленка).
Триповерховий будинок у 1891 р. був реконструйований архітектором Прокоповичем під друкарню Юхима Фесенка — уродженця Чернігівщини, а потім мешканця Одеси, який зробив значний внесок у розвиток української культури, зокрема, друкував книги етнографічно-побутового змісту та твори Тараса Шевченка.
Велика частина українських видань Одеси до 1917 року вийшла саме з друкарні Фесенка, частину яких випускав за особисті кошти. До 1922 року друкарня Фесенка на Рішельєвській друкувала перші гроші незалежної України — карбованці Української Народної Республіки.
Перший пам'ятник Гетьману Павлу Скоропадському встановлено у США цими днями. Пам’ять про історичного діяча вшанували на українському кладовищі Баунд-Брук у штаті Нью-Джерсі. >>
Під завершення цьогорічного сезону археологічних розкопок біля знаменитого Більського городища неподалік селища Котельва Полтавської області сталася сенсація: було знайдено уламок античної амфори IV століття до нашої ери з рідкісним клеймом майстра. >>
У Львові 1 листопада 1944 р. помер Андрей Шептицький, митрополит Галицький та архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви. >>
За часів Русі княжі знаки згадуються під назвами «пятно» та «печать». Кожен князь спадкував знак свого батька та дещо змінював його зображення для відокремлення свого майна від батькового чи братів. >>
Шахрайство, підробка документів, втручання у приватне життя: кримінальні провадження щодо директорки музею Л. Гасиджак та діяльність «п’ятої колони» >>
Один із екземплярів Конституції США, який надрукували 237 років тому й надіслали до Північної Кароліни для ратифікації, продали на аукціоні. >>