«Загазована» Україна

10.07.2019

Моя матір, переживши, як вона казала, польську владу, перших і других москалів, а також німців, дві війни і голод 1946-47 рр., у політичній ситуації орієнтувалася по газу: як починали говорити в телевізійних програмах про газ, вона одразу визначала «діагноз»: будуть вибори. Які саме вибори — Президента чи до Верховної Ради — для неї було все одно, вона знала, що привезуть балон газу. Ні, вона не продавалась за той балон, навпаки, була дуже мудра жінка і завжди радилася зі мною, за кого голосувати. Згадувала, що з приходом других москалів теж були вибори, але кандидат був один.
Сьогодні навіть не уявляю, як моя мама і тисячі таких, як вона, матерів змогли б проголосувати на минулих виборах, коли в бюлетені для голосування майже півсотні кандидатів — красивих, усміхнених, у вишиванках чи в костюмах. Цікаво, що всі оті кандидати роздавали до виборів, окрім обіцянок високих зарплат і пенсій від головного «радикала» до миру на сході країни від опоблоківців Вілкула та Бойка, списання заборгованості за «комуналку», ще й безкоштовні ліки, — чудеса та й годі. Причому влаш­тували у цих передвиборчих обіцянках справжнісінькі змагання. Якщо Юлія Тимошенко вартість газу для населення обіцяла знизити у два рази, то такий «цінний» кандидат, як товариш Каплін — у чотири рази. Однак пан Каплін не врахував, що досвідчена у передвиборчих «боях» лідерка «Батьківщини», крім обіцяного дешевого газу, буде безплатно видавати у своїх штабах на Житомирщині окуляри старшим людям на додачу до агітаційних матеріалів. Ось так, вчіться у досвідчених «ветеранів» виборчих перегонів.
Не відставав від лідерів обіцянок і кандидат на булаву Анатолій Гриценко, розвісивши по всьому Житомиру рекламу, на якій обіцяв одним махом побороти корупцію і повідомляв: «Чесних більше». Звісно, чесних більше, але чи потрапляє Анатолій Степанович до цієї когорти? У грудні 2018-го «Україна молода» опублікувала статтю «Танки — з молотка», в якій, за даними комісії Верховної Ради, яку очолює Іван Вінник, до цього приклав руку і Гриценко.
Олег Ляшко, крім дешевого газу, на своїх агітаційних плакатах обіцяв нам, людям похилого віку, достойну пенсію і навіть безоплатні ліки, яких в аптеках нема, звинувачуючи попутно в цьому Уляну Супрун. Ну що ж, маючи у своїх лавах такого професійного аналітика, як Ігор Мосійчук, до речі, також спец по газу, можна бути спокійним.
Я як націоналіст звинувачую ток-шоу, які веде команда канала 112, команда Голованова, як антидержавні, які виправдовують агресивну політику Росії проти України. Про це свідчать постійні заяви на цих передачах таких політиків, як Мураєв, Бойко, Медведчук, Шуфрич. Усі вони вилізли з бункерів, у яких відсиджувалися після Революції гідності, а зараз розривають Україну. Не знаю, як присутні на програмі люди різного віку відчували себе, коли Пальчевський, Співак, Ківа розпинали юного патріота-українця за його ідейну прихильність до такої історично визначної постаті, як Степан Бандера. 
Антон КАДЕНЮК
Житомир

 • Порядок денний: земля і слуги

  Історично складалось так, що Україна була, є і буде центром не тільки Європи. Пишу не лише для неуків з історії України. Земля, територія України — це вислід праці багатьох поколінь. >>

 • Франко і стрітфуд

  Ну приблизно якось так уявляли собі автори цього закладу, котрий на фото, життя і побут автора Каменярів. >>

 • Пішов з життя Анатолій Матвієнко

  Гірко, що Україна втрачає таких синів у важкі часи знецінення державності, у той період, коли вони їй найбільше потрібні. Анатолій Сергійович залишив своє ім’я в новітній українській історії, пам'ять про нього вічно буде з нами. >>

 • Перспективи

  Не всі пройшли жорстку конкуренцію
  Й потрапили врешті на пресконференцію. >>

 • Наш феномен

  Добровольці — це свідома й активна еліта нації, яка без примусу, за велінням серця і совісті, бере на себе відповідальність за вирішення злободенних проблем громади, нації, держави. >>