Легше горло дерти, ніж плуга перти

12.09.2018

Не скажу, що належу до вірних прихильників Президента Порошенка, але моя думка така: якщо Порошенко відчуває, що може перемогти на виборах — то нехай побореться.
 
Якщо ж ні, то нехай скаже: «Я зробив усе, що міг. Нехай прийдуть інші і зроблять краще». Для багатьох українців Президент України — це менеджер, якого народ наймає на службу. Якщо побачать, що він підходить, то хай іде на другий термін. Якщо ні — то вибачайте...
 
Це тільки в Росії можуть пожиттєво обирати Путіна (Сталіна — вождя всіх часів і народів, невтомного борця за мир Микиту Хрущова, старого Брежнєва з його титанічними зусиллями зі збереження миру на землі). Хоча з Хрущовим система дала збій, і його достроково відправили на пенсію.
 
Нині кому не лінь лають Президента. Буває, що й заслужено, а ще більше — незаслужено. Мовляв, дивіться, яка у нас влада: так стараються, аж зі шкури пнуться.
 
Вилазять на телеекрани політичні діячі на кшталт Шуфрича, Рабіновича, Добкіна, Червоненка, Мураєва — і ну лаяти Президента.
 
Але ж, панове, ми маємо парламентсько-президентську республіку, і Мураєв із Добкіним та Рабіновичем — народні депутати, то хто ж є вищим за них, у чиїх руках влада?
 
Хто винен у постійному зростанні тарифів, зниженні рівня життя, продовженні війни? Депутати несуть таку саму відповідальність за народ, як і Президент та уряд. Але вищеназвані пани не згодні.
 
От і Шуфрич закликає Порошенка не йти на другий термін, мовляв, перший строк, вважай кримінальний, йому вже забезпечений, забуваючи, що вироки виносить суд, а не телевізійні популісти.
 
Пан Мураєв заявляє, що Президент Порошенко проти припинення війни, бо йому вигідно, щоб жителі Донбасу не брали участі у президентських виборах, бо інакше йому буде кінець.
 
Висновок — Порошенку вигідна війна. Навіть термін такий вигадали «партія війни».
 
І ні слова про те, щоб Путін забрав свої війська з України, перестав фінансувати та поставляти боєприпаси тим, хто не хоче української влади на Донбасі, і тоді війна припиниться.
 
Самі ж із спіднього вистрибують, аби довести, що Порошенко воює зі своїм народом. Таке можна сказати лише на нетверезу голову.
 
Часто лунають закиди, що українська влада називає Росію агресором, а сама торгує з нею. Так, війна рано чи пізно скінчиться, і з сусідніми державами нам доведеться вести нормальні добросусідські відносини, в тому числі й торговельні. Але на сьогодні як назвати країну, яка нападає на Україну, воює з нею, як не агресором? 
 
Віталій БУЛАВКО
Київ

 • «Кандиди», «кандиди»...

  «Латинсько-український словник» (що може бути далі від виборів!) подає значення слова... candidus, a, um — білосніжний, блискучий, осяйний, чистий, ясний. >>

 • Україна в небезпецi,

  «Калигула, Кай, третий римский император (37-41). Сума­сбродный деспот, возведенный на престол войсками. Желая уничтожить сенат, призрачный остаток учреждений республиканского Рима, возвел в сенаторы своего коня. Был убит». >>

 • 5 років тому під Слов'янськом убито капітана СБУ Геннадія Біліченка

  П'ять років минуло з тих пір, як під Слов'янському пострілами із засідки був убитий капітан СБУ Геннадій Біліченко. Людина, який мав наказ "не відповідати на провокації". Убивши Геннадія, Гіркін сказав в перехопленій телефонній розмові, яку почула вся Україна: "покришили когось великого". >>

 • Що буде, якщо все-таки переможе Зеленський

  Ви запитаєте, "а чому Зеленський не може робити те, що робить Порошенко?”. Не може, бо не дуже розумний і не має здібностей – це зрозуміло кожному, хто слухав його виступи без сценарію. Не може, бо він “малорос”, який не любить Україну і мріє “повернути все як було” >>

 • Зеленський, Пінчук і Путін: «брати-близнюки»

  Зеленський підтримав офіційну позицію держави, що Крим належить Україні. Однак він ніяким чином не пояснив, як планує повертати контроль України над ним. Зеленський, зокрема, зазначив, що "Крим повернеться після зміни правлячого режиму в Росії". >>