Найочікуваніший «смачний» сезон — це все-таки полуничний. Думаю, мало хто не погодиться зі мною, що полуниця — це не просто ягода, це ціла історія: весна в розпалі, відпустки на носі і навіть повернення з роботи додому — особливе: обов’язково з пакетиком запашної червоної ягоди. Миєш, додаєш ложку вершків, сметани чи меду — і вся денна втома чи суєта залишаються за межами затишного вечора.
Рецептів із полуницею — безліч, але сезон її вже почався, тому треба починати готувати. Я б, приміром, почала (і вже почала!) із сирників із полуницею. Сир містить багато білку, кальцію та фосфору, і при цьому в ньому мало калорій та жиру. А полуниця покращує настрій — не сумнівайтеся — перевірено! До того ж ця страва ніколи не «приїдається», універсальна — як для сніданку, так і для вечері чи перекусів, а смак — що можна сказати про підрум’янені пахучі сирники та ще з полуничкою? Якщо розумієте це без слів, приготуйте, це дуже просто і швидко.
Знадобиться 250 г кисломолочного сиру, по дві столові ложки цукру і борошна і жменя свіжих полуниць (штук 7). Сир змішати з яйцем, цукром та борошном, добре перетерти до однорідності. Полуниці порізати пластинками. А далі брати по ложці сирної маси, загортати в неї подрібнені полуниці і заліплювати сирники. Обсмажувати з обох боків до золотистого кольору.
Гуляти — так гуляти! Ви цієї чудової полуничної пори просто зобов’язані скуштувати і порадувати рідних ще і дріжджовими млинцями з полуницею, скажете величезне спасибі тому,хто «винайшов» такий рецепт. Потрібно 300 г борошна, 2 яйця, 400 мл молока, 300 г полуниці, столова ложка цукру, трішки солі, 20 г свіжих дріжджів, цедра лимона, 4 столові ложки олії і цукрова пудра.
У теплому підсолодженому молоці розвести дріжджі, додати до борошна, додати всі інші компоненти, залишити на 10-15 хвилин для «розпушування» тіста і випікати на гарячій сковороді до зарум’янення з обох боків.
Помиті полуниці порізати, присипати цукром чи пудрою, додати кілька крапель лимонного соку, можна збити міксером або і так довести до кипіння, полити соусом млинці і кликати всіх на полуничне застілля.
Із початком полуничного сезону починаємо говорити і про ягідно-фруктові коктейлі. Кавово-полуничний коктейль будемо вважати «легким на руку» як для початку смачної охолоджувально-вітамінної теми. На 50 г полуниці потрібно 120 мл холодного молока, 50 г вершкового морозива чи пломбіру, 20 мл вершків (20 %, можна і жирніших, якщо полюбляєте «кремовість»)і 10 г розчинної кави. Полуницю в даному випадку чудово доповнює ківі — подрібніть кілька кружалець ківі і додайте до цієї смакоти — усі барви весни і літа опиняться у вашому келиху!