Траса Київ—Чоп: люди у сніговому полоні

Траса Київ—Чоп: люди у сніговому полоні

Ситуація на трасі Київ—Чоп серйозно налякала всю країну. Сніг так замів дорогу, що машини повністю у ньому загрузли. Як результат — кількаметровий «корок» iз більш ніж 300 автівок. Люди, що потрапили у полон негоди, змушені були простоювати в «корку» по дві доби! Рятувальники запевняють: робили і роблять усе, що можна, до боротьби з негодою навіть залучили військову техніку. Поблизу села Дуб’є Бродівського району на Львівщині місцеві мешканці приносили «полоненим» теплу їжу та гарячий чай і навіть забирали ночувати до себе додому людей, автівки яких застрягли у снігу.

Візерунки на полотні

Візерунки на полотні

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Урочисте й велелюдне відкриття відбулося минулої п’ятниці. Фактично це музей у музеї: для нього відведено три приміщення з окремим парадним входом діючого краєзнавчого музею в історичному центрі кримської столиці на вулиці Пушкіна. Його експонати — це автентичне ткацьке обладнання, домотканий одяг, предмети домашнього вжитку з льону і конопель, вишивки кримських українців XIX—XX століть, а також майже сто робіт видатної вишивальниці, Героя України Віри Роїк та її нинішніх учениць.

Таки не курять

Таки не курять

Українські ресторатори таки дотримуються букви закону — після 16 грудня, відколи набула чинності заборона курити в закладах харчування, в ресторанах і кафе зникли зали для курців. У цьому «УМ» переконалася, побувавши в піцерії «Челентано», що біля метро «Шулявська», — невеличкий зал на чотири столики відгороджений скляними дверима, де досі можна було курити, тепер обклеєний наліпками «У нас не курять». Навіть у «розливайці» неподалік піцерії «УМ» курців не зафіксувала. Як і традиційних попільничок на столах. Тут теж висить табличка «Курити заборонено», правда, ледь помітна за великим фікусом. Утім, зізнається офіціантка, з курцями час від часу таки виникають «антитютюнові» конфлікти: публіка, самі розумієте, збирається така, якій закони не писані.

«Холодні жоржини» — сиротам

«Холодні жоржини» — сиротам

Акцію «Святий Миколай іде до сиріт», яка вже понад місяць триває в Івано–Франківську під патронатом місцевого відділення Мальтійської служби допомоги, підтримало чимало мешканців Прикарпаття. Серед них — покутянка Параска Хома, відома художниця народного декоративного розпису, послідовниця Катерини Білокур.

Випробування вогнем

Випробування вогнем

Позавчора ввечері потужний вибух залишив без даху над головою майже дві сотні мешканців 16–поверхового будинку на Московському проспекті. Подружжя та їхнi двоє дітей, які опинилися в епіцентрі пожежі, загинули. За поки що не підтвердженою інформацією, глава сімейства від отриманих травм помер одразу, а його дружина, з малюками 2005 та 2011 року народження, вибігла на балкон і разом iз ними вискочила з десятого поверху. У вогняній пастці опинилися ще шістнадцять людей, але пожежникам вдалося їх врятувати.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Льодовиковий період: це вже не смішно

Льодовиковий період: це вже не смішно

Схоже, глобальне потепління цієї зими відміняється. Після рясних снігопадів iз налипаннями мокрого снігу прийшли морози, перетворивши снігові кучугури на крижані брили, а недочищені дороги на ковзанки. На трасах державного значення утворилися кілометрові затори, у багатьох населених пунктах спрацювало аварійне відключення електроенергії.

Репетиція кінця світу
Унаслідок аварійних відключень було знеструмлено близько півтисячі населених пунктів, переважно у Західній Україні та на Київщині. Поки невідомо, скільки людей сидять у холодних приміщеннях, без води та світла. У виграші опинилися ті, хто має вдома генератор або котел на твердому паливі чи звичайну грубу.
Як повідомила прес–служба Міністерства надзвичайних ситуацій, вчора було відновлено електропостачання 224 населених пунктів, без світла залишався ще 371 населений пункт у 11 областях. А саме: у Київській області — 129 населених пунктів, Тернопільській областi — 48, Рівненській — 24, Житомирській — 46, Чернівецькій — 23, Волинській — 7, Івано–Франківській — 15, Львівській — 45, Вінницькій — 7, Хмельницькій — 23, Кіровоградській — 4. До відновлення електропостачання населених пунктів залучено додаткові бригади обленерго. З метою доставки аварійних бригад у важкодоступні місця від МНС виділено 245 чол. особового складу та 51 од. техніки підвищеної прохідності. Для органiзацiї електропостачання лікувальних закладів та об’єктів життєзабезпечення населення від МНС залучено 9 пересувних електростанцій.
У полоні стихії
Через рясні снігопади на Західній Україні в затори потрапили кілька тисяч автомобілів. Протягом 16–17 грудня силами бригад МНС та «Укравтодору» із заметів було вивільнено 1800 одиниць транспортних засобів у Львівській, Тернопільській, Чернівецькій, Івано–Франківській, Луганській, Вінницькій, Хмельницькій та Житомирській областях.
Найскладніша ситуація виникла на трасі Київ—Чоп у Львівській області. На ділянках доріг державного значення Снятин—Тязів і Татарів—Кам’янець–Подільський підрозділи рятувальників МНС витягнули зі снігу 57 транспортних засобів, у тому числі 8 пасажирських автобусів і 49 легкових та вантажних автомобілів, надали допомогу 110 людям. У Рівненській області еменесники врятували понад 100 громадян та вивільнили більше 30 одиниць автотранспорту. На Хмельниччині за останні дві доби врятовано з погодної пастки 7 рейсових автобусів iз пасажирами, 41 легковий автомобіль та 6 вантажних автомобілів, в яких перебувало понад 360 людей. У Волинській області вивільнено із зимового полону 35 транспортних засобів: 18 легкових автомобілів, 8 рейсових автобусів, 9 автомобілів швидкої допомоги та три вантажних автомобіля. В Івано–Франківській області вивільнено зi снігових заметів 57 транспортних засобів (8 пасажирських автобусів, 49 легкових та вантажні автомобілів), надано допомогу 110 особам.
Як повідомила прес–служба МНС, всього на території України до очищення доріг протягом доби було залучено 18 307 осіб та 4074 одиниці техніки. Дороги продовжують чистити цілодобово.
Для того щоб запобігти ще більшим ускладненням на дорогах, ДАІ обмежила рух на автошляхах у Львівській, Івано–Франківській, Вінницькій, Рівненській, Чернівецькій, Тернопільській, Волинській та Хмельницькій областях. Водіям на випадок крайньої необхідності поїздки в автомобілі радять мати снігову лопату, трос, термос із гарячим чаєм, заряджений мобільний телефон, теплі речі та достатній запас пального для можливості зігрітися у разі потрапляння у сніговий полон.
«Укравтодор» також повідомив телефон «гарячої лінії» ((044) 287–11–40 та 287–42–18), куди слід звертатися, якщо виникла складна ситуація на дорозі через негоду.
І у школу не ходи
У зв’язку з погіршенням погодних умов на кілька днів призупинено навчання у школах чотирьох районів Вінницької області та на Тернопільщині. Через рясні снігопади обвалився дах навчально–виховного комплексу в селі Ставчани Чернівецької області. Таке ж лихо сталося на Вінниччині. Тут у селі Брицьке обвалився дах школи, а у Гущинцях снігом пошкоджено дах ПТУ. Багато дітей у селах і містечках не можуть дістатися до шкіл через те, що дороги занесло снігом.
Спокійно: Азаров допоможе
Прем’єр Микола Азаров особисто тримає на контролі роботи з ліквідації наслідків стихії в низці населених пунктів України. Як повідомляє урядовий портал, для подолання наслідків стихії залучені транспортні засоби п’яти міністерств: Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства оборони, Міністерства палива та вугільної промисловості, Міністерства інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ, а також комунального підприємства «Укравтодор» та всі наявні ресурси у регіонах. Загалом iз 11 грудня до ліквідації наслідків снігопадів по всій території України було залучено близько 3 тисяч військовослужбовців та 74 одиниці військової техніки.
«Хюндай» —
поїзд для теплих країв?
Не витримують морозів «швидкісні та надсучасні» поїзди фірми «Хюндай», на які з бюджету було витрачено близько 300 мільйонів доларів. На відміну від «старих –добрих» вагонів українського виробництва, де температуру підтримували з допомогою «буржуйок», в електропоїздах людям під час вимушеної зупинки доводиться зігріватися міцними обіймами. Вчора поїзд №149–150 «Донецьк—Київ» кілька годин стояв у полі під Харковом. Як написала у соцмережі одна з пасажирок, у вагоні другого класу було більше пасажирів, тому температура повітря впала «лише» до мінус п’яти, тоді як у вагонах першого класу було 10 градусів морозу. Журналістка Христина Бердинських, яка також була в потязі, повідомила, що після двох годин у полі потяг відбуксували на станцію Лозова.
Цього ж дня «став» новий електропоїзд сполученням «Дніпропетровськ—Київ». Про це у коментарі «Українській правді» повідомила пасажир Ася Баздирєва. «Вже близько години ми стоїмо на станції ім. Шевченка. Провідник нам сказала, що причина зупинки — відсутність повітря в компресорі», — сказала вона.
Також через поломку «Хюндаю» депутати–спостерігачі від ВО «Свобода» не встигли до відкриття виборчих дільниць на виборах мера в Єнакієве.
Загалом, за останні два тижні відбулося більше десятка різних поломок поїздів «Хюндай». Постраждалі пасажири радять утриматися від поїздок на «швидкісних» електропоїздах, а тим, хто ризикне їхати «Хюндаєм», брати теплі ковдри та чай у термосах.
Пункти обігріву
Територіальні відділи Мініс­терства надзвичайних ситуацій облаштовують пункти обігріву у всіх областях. Так, ще 15 грудня в Україні відкрили 991 пункт обігріву. У таких пунктах надаватимуть допомогу малозахищеним верствам населення. Люди зможуть тут не лише зігрітися, а й перекусити бутербродами, випити гарячого чаю. Як повідомляє прес–служба МНС, пункти встановлюватимуться, якщо температура повітря опускається до мінус 10 градусів та нижче. Тут цілодобово чергуватимуть представники особового складу.
Прогноз погоди: все холодніше і холодніше
Згідно з повідомленнями Гідрометцентру, в Україні посилюватимуться морози. Найхолодніше — у східних та північних областях. Тут очікується 12–16 градусів морозу вдень та 17–23 вночі. У Західних областях та на Київщині — 9–12 градусів морозу вдень та 15–20 уночі. В Одесі та Криму вдень 0–6 градусів морозу, вдень від двох градусів тепла до 3–5 градусів морозу.
На Правобережжі (у Львівській, Закарпатській, Волинській областях) продовжує йти сніг. На Одещині очікуються опади у вигляді мокрого снігу. На дорогах, крім крайнього півдня, ожеледиця.
Вітер південно–західний, 7–12 метрів за секунду, у південних та східних областях пориви до 15–20 метрів за секунду. Можливі заметілі, складні погодні умови на дорогах. В акваторії Азовського моря можливі шторми та обледеніння суден.
Згідно з довгостроковими прогнозами, показники температури повітря знижуватимуться до п’ятниці, 21 грудня. Холодним (нижче 10 градусів морозу вдень та 15–18 уночі) буде і перша половина наступного тижня. Потеплішає (до 5–8 зі знаком мінус удень та до 10 морозу вночi) після 26 грудня, 29–30 грудня може істотно потеплішати (до нуля чи навіть кількох градусів тепла), на Новорічні свята поки прогнозують хорошу зимову погоду: невеличкий морозець та легкий сніжок. n

Всі статті рубрики