Полунично-ягідні «жнива» у розпалі, а отже, продовжують надходити ваші листи, любі наші читачі. І хоча ціни на полуниці цього року сягнули небачених досі висот (мабуть, полуниці для кращого визрівання поливають бензином, який різко підскочив у ціні, бо іншого виправдання такій дорожнечі я не знаходжу), проте наш народ таким не залякаєш — у когось своя грядка полуниць чи кущ смородини, а хто й до родини навідається, отож, упевнена, жодна українська родина без солодких делікатесів узимку не залишиться.
Дуже цікавого і «веселого» за своїм зовнішнім виглядом листа надіслала на конкурс Іра Єжель із села Мусійки, що на Київщині. Дівчинка не лише написала кілька рецептів ягідних заготовок та десертів, а ще прикрасила кожну сторінку свого листа малюнками та віньєтками. На жаль, кілька переписів, які вона надіслала, вже були нами надруковані в попередньому номері, тому ми публікуємо ягідні десерти від Іринки. Крем ягідний: 4 ст. л. желатину замочити в теплій воді (0,5 скл.). Ягоди (2 скл. полуниць, чорниць, суниць тощо) перебрати, промити холодною водою, розім'яти виделкою, змішати з 50 мл молока. Вершки (500 мл) збити міксером з 1 скл. цукру. Желатин, що вже розчинився, додати до вершків, змішати з ягодами, збити міксером і викласти у формочки. Охолодити.
Кисіль зі свіжими полуницями: 700 мл молока, 150-200 г полуниць, 100 г цукру, 40 г крохмалю. Полуниці перебрати, помити, посипати цукром і покласти на кілька годин в холодильник. Сік, що утворився, злити, а ягоди добре розім'яти або протерти крізь сито. В гаряче молоко (600 мл) додати цукор, а як закипить, вилити розчинений у решті холодного молока крохмаль, зварити кисіль, зняти з вогню, вимішати з полуницями, розлити у креманки й остудити.
Артем Дрижирук з Котельви, що на Полтавщині, надіслав нам цікавий перепис варення «Медова грушка», і хоча сезон груш ще не почався, проте раджу газдинькам взяти його собі на замітку. Отож, інгредієнти: відро маленьких груш, 5 кг цукру, 2 скл. води і дрібка лимонної кислоти. Груші помити, але хвостики не відрізати. Поставити на вогонь каструлю, влити воду і поступово додавати цукор, доки не розчиниться. Сироп має бути дуже густим. Висипати груші. Як закипить, варити 3-4 хв. і відставити на 12 год. (скажімо, вранці — до вечора, і навпаки). І так 8-10 днів. Коли варити востаннє, додати лимонну кислоту. Варення готове, якщо груші стали коричневого кольору, а сироп — густим, як мед.
ДО РЕЧІ
Варення за 5 хвилин. Можливо, комусь це видасться неймовірним, але це цілком реально. При довгому варінні ви втрачаєте значну частину вітамінів, і від цього втрачається сенс самого приготування будь-яких заготовок на зиму. Сьогодні виробники харчових продуктів знайшли чудове вирішення цієї проблеми, а саме загущувач «Квiттин». Виготовлений він винятково з натуральних продуктів, основним компонентом з яких є пектин. Ця речовина рослинного походження має цілу низку корисних властивостей: виводить токсини з організму, убезпечує від радіації, нормалізує рівень холестерину в крові, благотворно впливає на внутрішньоклітинні реакції обміну речовин.
Секрет дії «Квіттину» полягає саме у високому вмісті в ньому пектину. Варення вважається готовим, коли воно досягає певної консистенції (якщо крапля сиропу на блюдечку не розтікається, а зберігає форму). «Квіттин» дає змогу приготувати варення всього за 5 хвилин, перетворюючи сироп на густе желе! Фрукти і ягоди при цьому не перетворюються на кашоподібну масу, а залишаються ціленькими і зберігають свій неповторний аромат. До того ж ви економите свій дорогоцінний час.
Звичайна пропорція продуктів для приготування варення складає 1:1 — кілограм фруктів на кілограм цукру. При використанні «Квіттину» ви зможете зекономити цукор, адже в цьому випадку вам потрібно взяти лише 0,5 кг цукру.