Цієї ночі бажання можна буде загадувати досхочу: у небі падатиме до 60 «зірок» на годину. Метеорний потік Персеїди, назву якому дало сузір’я Персея (під час зоряного дощу виникає враження, ніби зірки падають саме звідти), пролітає над Землею щороку о цій порі. Пік його активності зазвичай припадає на 12–13 серпня, а до 24–го потік, поступово зменшуючи свою активність, повністю «пересихає».
Зоряний дощ Персеїд — це насправді рештки комети Свіфта–Туттля, які й досі перебувають у космічному просторі. Як розповів «УМ» завідувач відділу сонячної активності Київської астрономічної обсерваторії Всеволод Лозицький, коли космічне тіло входить у земну атмосферу, від тертя з повітрям нагрівається і починає світитися. Так виникає ефект падаючої зірки.
За прогнозом погоди, небо над Україною цієї ночі має бути ясним і безхмарним. Щоб насолодитися видовищем повною мірою, пан Всеволод рекомендує виїхати за місто, де немає додаткового освітлення. Хоча й там спостереженням може завадити місяць, який сяятиме на повну. Якщо ж у вас є астрономічна техніка, то, за словами вченого, цими днями також добре спостерігати за Юпітером та Сатурном, кільця якого можна побачити навіть у простий телескоп.