Не минуло й чотирьох місяців, як робітники Харківського заводу ім. Шевченка знову вийшли на вулицю, аби нагадати адміністрації підприємства та місцевій владі про свої біди. Як «УМ» уже неодноразово повідомляла, пiд час березневих акцій протесту голова облдержадміністрації Михайло Добкін пообіцяв приладобудівникам сплатити борги iз зарплати до середини липня. Але люди вийшли на страйк, не дочекавшись вказаної дати з поважної, на їхню думку, причини. Кажуть, що після весняних подій багатьох із них iз метою економії перевели на дводенний робочий тиждень. Але й ті гроші, які вдається заробити, виплачують за сумнівною схемою. Тобто одним дають, іншим — ні. Схоже, кошти з продажу майна підприємства, за рахунок яких планувалося покрити борги, не виправдали сподівань — замість обіцяних 12 мільйонів вторгували лише 225 тисяч. Тож адміністрація заводу наразі винна робітникам близько 25 мільйонів гривень.
Голова громадської організації «Трудова Харківщина» Павло Тищенко, який, за словами адміністрації підприємства, постійно підбурює «шевченківців», критично оцінив діяльність заводських менеджерів. На його думку, жодних заходів iз виведення колишнього гіганта ВПК iз кризи не проводять. Із виробництвом електронних підручників, налагодити яке обіцяв Михайло Добкін, поки що нічого не відомо. Уся активність керівництва, за його словами, зводиться лише до розпродажу заводського майна. Саме тому пікети і страйки стали для колективу єдиним способом заявити про свої проблеми.
До речі, завод ім. Шевченка — не єдине підприємство регіону, яке не виконує свої фінансові зобов’язання перед колективом. На сьогодні в області загальний борг iз зарплати зріс до 123 мільйонів гривень. Найбільш злісними порушниками трудового законодавства є колишні гіганти ВПК.