Офіційна дата відзначення припадає на понеділок, 23 травня. Саме у цей день Комітет визволення політв’язнів закликає усіх небайдужих громадян пройтися у Києві маршем до Лукянівського СІЗО, де наразі перебувають поетеса Ганна Сінькова та активіст підприємницького майдану Сергій Костаков. Водночас в Івано–Франківську аналогічна акція пройде з вимогою звільнити з–під варти одного з членів ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери Степана Бичека. «Закликаємо українську громаду продовжити боротьбу, поки усі політв’язні не будуть визволені», — йдеться у зверненні Комітету визволення.
Львiв
У неділю в столиці Західної України маршами вшанують пам’ять Євгена Коновальця й Симона Петлюри, вбитих комуністичною агентурою саме у травнi мiсяцi. Як і впродовж десятка попереднiх років, Львовом пройде «Український марш» — крокуватиме як молодь у вишиванках, так і ветерани визвольних змагань у військових строях. Меморіальні акції розпочнуться в передмісті Львова — Білогорщі, де свій останній бій прийняв головнокомандувач УПА Роман Шухевич. Вшанують пам’ять солдатів і офіцерів УГА.
Тернопіль
Офіційно приурочені цьому дню заходи проводитимуться в Тернопільській області з 21 по 23 травня, однак низка заходів уже відбулася, зокрема, презентація унікальної колекції Книг пам’яті районів Тернопільщини, а також черговий етап теренової гри для дітей та молоді «Легенда УПА».
Святкування розпочнеться урочистою академією та святковим концертом в обласній філармонії. Після цього заплановані марш–парад духових оркестрів, спортивний супермарафон, покладання квітів до пам’ятників Степану Бандері, Ярославу Стецьку та В’ячеславу Чорноволу. Чи не найголовнішою і найбільш видовищною подією стане «вишиваний» парад, коли багатолюдна колона тернополян у національному одязі пройде центральною вулицею міста від пам’ятного знаку, встановленого на честь героїв визвольного руху, до Театрального майдану, де відбудеться концерт «В пам’ять про українських героїв».
Харкiв
Харків’яни відзначатимуть День Героїв Великим смолоскиповим маршем, організацією якого опікується місцевий осередок ВГО «Патріот України». Уже сьогодні на сайті організації можна переглянути патетичний ролик з інформацією про найвідоміших державних діячів України–Руси, які свого часу так чи інакше зробили внесок у зміцнення української державності. Автори сюжету запевняють, що «народ, який не має історії, не має героїв, — приречений на смерть». Цікаво, що у запропонованому ролику приєднатися до патріотичної акції харків’ян запрошує російськомовна молодь і навіть пара молодят у день свого весілля. Розпочнеться Смолоскиповий марш 29 травня о 19.30 біля станції метро «Наукова».
З ІСТОРІЇ
Традиція свята, відновленого вже за незалежності, бере початок ще у 1941 році — святкування ухвалив ІІ Великий збір Організації українських націоналістів, встановивши й дату — 23 травня. Цього дня 1938 року, внаслідок атентату радянських спецслужб у Роттердамі було вбито одного з найбільш знакових борців за українську незалежність полковника Євгена Коновальця. Але свято присвячене було не лише йому, а й усім борцям за незалежність України.