«Приблизно о 21.30 ми з моєю колегою (телеведучою «5–го каналу» Тетяною Даниленко. — Авт.) сиділи в її автомобілі на парковці біля «5–го каналу», чекаючи, доки прогріється двигун. У цей час на стоянку заїхала патрульна машина «Беркуту», — згадує події пізнього вечора 13 грудня відомий телеведучий і журналіст інтернет–видання «Українська правда» Мустафа Найєм. Ані він сам, ані його колега Тетяна Даниленко не звернули уваги на міліційний «бобик». А от міліціянтів «Міні–Купер» журналістки неабияк зацікавив, і вони попросили документи, приділивши всю свою «увагу» одному Найєму. На вимогу журналіста пояснити, на яких підставах його перевіряють, від одного з правоохоронців прозвучало грубе: «ти — ліцо кавказской нацiональностi i, значіт, должен бить готов вєздє і всєгда прєдьявлять докумєнти».
Звісно, журналіста обурило подібне ставлення міліціонерів. Тим паче Мустафа — афганець, вірніше — пуштун. Він навідріз відмовився показувати своє посвідчення. Реакція патрульних не забарилася: нічого не пояснюючи журналістові, попередньо забравши у нього мобільний, «запропонували» проїхати у відділок.
Журналіста доправили в Подільський відділок міліції, куди згодом під’їхав і народний депутат Олесь Доній, якого про затримання Мустафи поінформувала Тетяна Даниленко. Там інцидент і було вичерпано: вислухавши аргументи його учасників (затриманого і підлеглих), начальник райвідділу міліції, визнавши, що «беркутівці» провели затримання через національність, мусив вибачитися. Згодом до відділку також зателефонував начальник київської міліції Олексій Крикун, він також попросив вибачення за своїх співробітників і пообіцяв провести службове розслідування. Не вибачився лише один iз трьох патрульних, які затримували журналіста.
Однак уже на ранок наступного дня прес–служба столичної міліції оприлюднила заяву, у якій відкинула всі звинувачення з приводу «національних» мотивів затримання. Як пояснюють у столичному Главку міліції, 13 грудня о 17.30 нарядами міліції було отримано інформацію, що на проспекті Свободи якісь чоловік та жінка вчинили пограбування. Зловмисники відібрали у заявниці ювелірні вироби, 300 гривень та мобільний телефон. Саме в рамках відпрацювання цієї інформації, наполягають правоохоронці, і сталося затримання журналіста. Зі свого боку начальник прес–служби київської міліції Володимир Поліщук повідомив, що міліціонер затримав журналіста через відмову пред’явити документи, і запевнив, що бійці «Беркуту» не знали в обличчя Найєма, бо вони ТВі (канал, на якому веде свою програму журналіст. — Авт.) не дивляться, і не знали, що Мустафа публічна людина».
У своєму блозі на «УП» Мустафа Найєм висловив обурення з приводу «ксенофобського ставлення» міліціянтів не лише до себе, а й до інших іноземців. Він вимагає від керівництва адекватного реагування на подібні випадки, а цього разу — покарання для того правоохоронця, який «не вибачився». Водночас журналіст жодним чином не пов’язує понедiлкове затримання зі своєю професійною діяльністю.