Невідомі в масках нахабно i грубо ввірвалися до помешкання жінки. Застосовуючи фізичну силу, забрали 500 гривень і зникли. Цей випадок у селищі Степанівка Сумського району доручили перевірити дільничному інспектору райвідділу міліції. Він же виніс постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Чому? Відповідь до наївного проста: правоохоронець не знайшов ознак злочину в діях невстановлених осіб. Ну що там справді — напали, побили, забрали гроші — дрібниці!
Обурена жінка пішла на прийом до начальника обласного управління міліції Петра Дяченка, який одразу призначив додаткове службове розслідування. Результати засвідчили: дії дільничного були протиправними. Відтак постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за статтею «Розбій, поєднаний iз проникненням у житло» скасовано. Тим часом порушено ще одну кримінальну справу — тепер уже щодо самого дільничного. Прокуратура розбирається в ситуації, а міліціонер має чекати покарання. У перспективі судового вироку — заборона обіймати відповідні посади, конфіскація майна, а також позбавлення волі. У кращому випадку на п’ять років, у гіршому — на дванадцять.
Позитивно, звичайно, що справедливість, як кажуть, перемагає. Але чи нормальною можна вважати ситуацію, коли, по суті, «рядовий» злочин починають розслідувати лише за втручання головного міліціонера області? А в загальному плині повідомлень про порушення закону так часто фігурують самі захисники закону? Тенденція, одначе...