У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Субкультура, створена на ґрунті американського телесеріалу «Зоряний шлях», збагатилася ще одним серйозним явищем: днями в Гаазі (Нідерланди) відбулася прем’єра справжньої опери клінгонською мовою.
Клінгони — це така вигадана іншопланетна цивілізація гуманоїдіввоїнів, представлена у фантастичному всесвіті «Зоряного шляху». Повноцінну мову для клінгонів зі спеціальними граматичними нормами свого часу розробив професіональний лінгвіст Марк Окранд — він схрестив власну фантазію та дещо із мов американських індіанців і санскриту. Десятки років популяризації «Стар треку» зробили клінгонську мову «фішкою» для фанатів серіалу в різних країнах світу. Існує Інститут клінгона, який видає підручники з цієї мови; щоквартально видається клінгонський журнал, є відповідна сторінка пошуку в «Гуглі», кілька клінгономовних сайтів, а в штаті Орегон одна рокгрупа співає тільки клінгонською.
Як повідомляє газета «Гардіан», оперу під назвою «Ю» (U, в перекладі — Всесвіт) на сцені театру «Зеєбелт» поставив так званий «Ансамбль земних досліджень Клінгону», базований у Гаазі. Наступної суботи її послухають і глядачі театру в німецькому місті Фарнсберг.
У квітні ініціатори проекту відправили запрошення на прем’єру самим клінгонам. Для цього використали радіотелескоп, спрямований у бік Арктура — зірки, навколо якої нібито обертається планета Ко’нос, населена расою гуманоїдів із ребристими гострокутними лобами. І послання, і лібрето написав сам Окранд, творець клінгонської мови.
«Клінгони — відомі шанувальники оперного мистецтва, — сказав журналістам постановник Флоренс Шонфельд. — Для мене постановка цієї опери стала непростим випробуванням — я постарався зробити її максимально автентичною».
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>