У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Важко сказати чому, але саме в ці дні активізувалися аукціони, так би мовити, вищого рівня. Після інформації про продаж найдорожчого і найскладнішого у світі годинника подібні повідомлення надходять і надходять. Зокрема, стало відомо, що в Америці знайшовся покупець, який придбав одну-єдину таблетку аспірину за... 3 250 доларів. Цей шик можна було б порівняти з розмахом душі «нових росіян», однак придбані ліки були не зовсім звичайними. Космічну суму заплачено за справжню космічну таблетку. Її було виставлено на аукціонні торги в каліфорнійському окрузі Орандж, де продавалися й інші речі, пов’язані з освоєнням космічного простору. Неземне минуле аспірину підтверджував спеціальний лист його колишнього власника – американського астронавта Майкла Коллінза, учасника першої експедиції людей на Місяць. Мандрівник детально описав історію таблетки, яка перебувала в аптечці космічного апарата «Aполлон-11». Саме на цьому кораблі вперше полетіли до Місяця представники Землі — Ніл Армстронг, Едвін Олдрін і власник анальгетика Майкл Коллінз. Біле кружало зберігалося в робочому столі Коллінза упродовж 30 років, але, за словами астронавта, він жодного разу не зазнавав «такого сильного головного болю, який примусив би його вдатися до допомоги аспірину».
Тим часом пускають у хід «важку артилерію» і «нові росіяни». Принаймні напередодні торгів, намічених на 5 травня на нью-йоркському аукціонi «Сотбіз», деякі експерти прогнозували, що ранню роботу Пабло Пікассо «Хлопчик із люлькою» купить «один із російських олігархів», і заплачена сума становитиме близько 100 млн. доларів. У такому випадку це буде найвища ціна, яку будь-коли давали за окремий витвір мистецтва, повідомляє ІТАР-ТАКС. Досі рекорд належав картині Вінсента Ван Гога «Портрет лікаря Гаше», яку в 1990 році продали за 82,5 млн. доларів. Щоправда, представники самого аукціонного дому висловлювали скромніші припущення щодо крайньої ціни лоту й називали суму в 70 із гаком «лимонів». Але якщо й так, то ціна картини, на якій зображено хлопчика у вінку з квітів із люлькою в лівій руці, буде найвищою за всю історію продажів творів Пікассо.
До речі, свого «Хлопчика з люлькою» великий француз створив у 1905 році, і зараз ця картина — одна з 44, які розпродує фонд «Грін трі». До нього ввійшла частина багатої колекції, яку зібрали газетний видавець і політик, колишній посол США у Великій Британії Джон Хей Уїтні та його дружина Бетсі. У 1950 році вони купили «Хлопчика» лише за 30 тис. доларів.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>