Днями столичні енергетики застерегли, що аварійних відключень окремих районів не уникнути: через нещадну спеку мешканці Києва масово скуповують та вмикають кондиціонери, тоді як електромережі цього просто не витримують. Охолоджувальна техніка працює цілодобово і «тягне» від 2,5 до 5 кіловат «на квартиру», тоді як внутрішньобудинкові мережі розраховані на значно менші навантаження. «Наразі компанія вживає спецзаходів режимного характеру. Зокрема, здійснюються переключення мереж та обладнання за особливою схемою залежно від навантажень протягом доби та стану мереж у районах. Це дозволяє оперативно реагувати на зміни та утримувати баланс складної системи електропостачання столиці», — заявив головний інженер АК «Київенерго» Юрій Гладишев.
Як зазначають у «Київенерго», найбільші збої з електропостачанням виникають у центральних районах. За інформацією «УМ», 19 липня двічі впродовж дня зникало світло на вулиці Межигірській, через що не працювали магазини та банки. Також без світла сиділи мешканці вулиць Льва Толстого, Героїв Дніпра та Підвисоцького. «Робота у чотирикімнатному офісі, де встановлено чотири кондиціонери. Будинок не сучасний, саме тому, напевно, не витримують мережі й вимкнулося світло», — розповів «УМ» киянин Юрій, який працює у Печерському районі на вулиці Підвисоцького.
Утім жителі столиці без світла залишитися не бояться, тому на попередження енергетиків реагують мляво. Головне, про що сьогодні думають люди, — як урятуватись від спеки. «Ми замовили потужний кондиціонер ще у понеділок, і лише вчора хлопці змогли його встановити, — розповіла «УМ» киянка Ірина Колько. — Пояснили, що всі кондиціонери вже розкупили, тому чекали доставки нашого».
Та навіть установити вже замовлений кондиціонер, виявляється, з настанням спеки стає дорожче: фірми не лише підвищують ціну на свій товар, а ще й «здирають» гроші за доставку і установку, хоча раніше ці послуги були безкоштовними. «У зв’язку з літом ціни зросли в середньому на 5—10 відсотків, — розповіла «УМ» заступник керівника відділу продажів кондиціонерів столичної компанії Cold Air Алла Савчук. — За день у нас здійснюють у середньому 30 установок кондиціонерів. Людям доводиться чекати на них по 2—3 тижні». За її словами, враховуючи кризу, українці надають перевагу бюджетним моделям від 300 до 600 доларів. При цьому дешевша техніка вартістю близько 200 доларів їх не цікавить.
ДО РЕЧІ
78,3 відсотка українців страждають від спеки. Лише кожен десятий (11,6%) не відчуває негативних наслідків, пов’язаних зі спекою, і майже такій самій кількості респондентів (10,1%) важко відповісти на це запитання, засвідчують результати телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна. Більшість громадян (56,2%) рятується від спеки, вживаючи більше охолоджених напоїв. Майже чверть (24,5%) намагаються не виходити на вулицю, а кожен п’ятий (21,6%) виїжджає на природу.