Кучере, ваші права?

Кучере, ваші права?

Ініціатори нововведення переконані, що це дозволить дисциплінувати візників, а відтак і зменшити кількість дорожніх пригод, що трапляються за участi гужового транспорту. Поки що подібне посвідчення «водія кобили» на Рівненщині має лише кожен четвертий водій гужового транспорту. Ті, хто його вже отримав, кажуть, що візникові зовсім не завадять знання правил дорожнього руху. Особливо якщо доводиться часто виїжджати на пожвавлену трасу. Тим більше, що кінь не машина — відразу не зупиниться. Аби отримати посвідчення, потрібно прослухати курс правил дорожнього руху та вступити до Всеукраїнської спілки автомобілістів. Саме ця організація спільно із селищними радами і займається «паспортизацією» візників.

Дерево з ароматом диму

Дерево з ароматом диму

Те, що мешканцям Ізраїлю припали до смаку цигарки «Прима» українського виробництва, з'ясували співробітники Управління СБУ в Чернігівській області. Мільйон цигарок популярної серед наших курців марки двоє громадян Ізраїлю намагались нелегально вивезти на «землю обітовану» з території України.

Ігри з неіграшковими солдатиками

Ігри з неіграшковими солдатиками

Цілком зрозуміло, що, стявши голову, за волоссям не плачуть. Але ситуація, яка нині складається у Збройних силах України у зв'язку з їхньою так званою реорганізацією, змушує всерйоз замислитись над питанням, відповідь на яке знайти дуже важко. Принаймні для Рівного це питання звучить так: як працевлаштувати 700 офіцерів та 600 прапорщиків 13-го армійського корпусу, дислокованого на теренах області, які незабаром змінять військові мундири на цивільне вбрання? Це питання жваво обговорювалося на нараді, влаштованій працівниками міського центру зайнятості для військовослужбовців.

Привіт, списоголові!

Привіт, списоголові!

Eкзотичне потомство — 21 малюк бамбукової куфії (ще одна назва — списоголова змія) — з'явилося в приватній колекції севастопольського вченого Олександра Трофімова. Серпентолог і сам не сподівався, що його 4-річна вихованка дасть такий приплід, адже в природних умовах зазвичай у цього виду змій народжується від 2 до 15 дитинчат. Як повідомляє УНІАН, мама-рекордсменка є представницею фауни Південно-Східної Азії, і живуть ці змії від 10 до 15 років.

Мамо, я працюю «інвалідом»

Мамо, я працюю «інвалідом»

Тисячі полтавців співчували цьому симпатичному шістнадцятирічному юнакові, котрий сидів на інвалідному візку біля підземного переходу в самісінькому центрі міста. Ще б пак: замість ноги з-під однієї з холош його штанів виглядав протез. Тож чимало перехожих до природного в таких випадках співчуття бідоласі додавали ще й гроші.

Горе з розуму

Горе з розуму

Українська наука ще за радянських часів здатна була давати «продукцію» на рівні світових стандартів і вище, і не її провина, що система не вміла використовувати інтелект наших науковців належним чином. Є навіть підстави сумніватися, чи партійні керманичі взагалі уявляли, з чим мають справу. В усякому разі в архівах наших науково-дослідних інститутів зберігаються тисячі незапитаних і досі розробок. Які привертають неабияку увагу закордонних фахівців. На Заході вже сьогодні функціонують національні програми, спрямовані на ефективне використання наукового потенціалу пострадянського простору, а отже — і надбань України. Адже кожний четвертий патент колишнього СРСР мав українське походження. Утім і сьогодні не бракує такого ж класу винаходів та відкриттів.

Ти чий, паровозе?

Ти чий, паровозе?

Наша газета не так давно розповідала про зникнення з центру Донецька раритетного паровоза «кукушки», який згодом знайшли розрізаним на частини на майданчику для приймання металу у сусідньому місті Ясинувата. Вже тоді по гарячих слідах правоохоронці повідомили про затримання чотирьох підозрюваних зухвальців. Однак подальше розслідування резонансної справи зайшло в певний юридичний тупик. З'ясувалося, що у паровоза, з яким тут свого часу дехто носився, як один із ступою, фактично не виявилося господаря. Тобто й збитків, виходить, не заподіяно нікому. Отож поки досудове слідство за фактом зникнення паровоза довелося призупинити.

Російські пельмені «ставлять» намети

Російські пельмені «ставлять» намети

«Єдність усіх національностей» — під таким гаслом пройде цьогоріч день Львова, який заплановано відсвяткувати 2 травня.
Окрім театралізованих вуличних дійств, особливістю цьогорічного свята буде те, що в урочистостях візьмуть участь усі національні товариства Львова. Влада міста пропонує їм розставити довкола Ратуші намети, в яких кожна національна меншина зможе пропагувати етнічну музику, торгувати сувенірами і пригощати стравами національної кухні. На цю пропозицію вже відгукнулися поляки, росіяни, угорці та греки. Окрім того, за словами начальника відділу міжнародних відносин Ірини Подоляк, на день міста запрошено делегації 18 міст-побратимів, з якими товаришує Львів.

Чекай, Одіссею, свою Пенелопу

Чекай, Одіссею, свою Пенелопу

Статистичні дані свідчать, що нині майже сім мільйонів українців заробляють собі на прожиття за кордоном. І, на жаль, саме це спонукає їх до розлучень. Так, наприклад, на Рівненщині 80 відсотків сімей, де є заробітчани, розлучаються. Адже тривала відсутність одного з членів подружжя аж ніяк не зміцнює шлюб, а душевне тепло ніякими заробленими «за бугром» євро чи доларами не заміниш. Окрім того, пора одіссеїв і пенелоп, на жаль, минула, а слова «подружня вірність» перетворилися мало не на порожній звук. Так чи інакше, але найгірше в такій ситуації ведеться дітям. За даними заступника міського голови Рівного з гуманітарних питань Світлани Богатирчук, нині тільки в обласному центрі налічується 1298 дітей, батьки яких вирушили по гроші за кордон. Причому в 232 випадках — на заробітки відбули обоє батьків.

Комп'ютер тобі в карбюратор!

Комп'ютер тобі в карбюратор!

Як наблизити транспортну інфраструктуру столиці до стандартів Європейського Союзу, в Україні знають. Про те, що заважає подолати відстань від теорії до практики, йшлося під час «круглого столу», зініційованого Інститутом трансформації суспільства. Плани київського керівництва та реальність щодо розвитку інфраструктури так само відділяє чимала відстань. Аби нагадати столичним чиновникам про нестачу вольових зусиль у цьому напрямі і зроблені помилки, товариство «почастували» ксерокопіями попередніх інтерв'ю представників мерії. Поки що більш-менш успішно втілюється план будівництва підземних гаражів при спорудженні нового житла. Проте багато чого з інших добрих намірів є далеким від завершення.

...Плюс телефонізація всієї країни

...Плюс телефонізація всієї країни

Черга на телефони в Україні налічує більше 2 мільйонів чоловік. Таку цифру оприлюднив перший заступник голови Держкомзв'язку Олег Проживальський. Водночас ця черга не відображає реальних потреб українських промадян у телефонах.

Особливості весняної риболовлі:

Особливості весняної риболовлі:

Невідомо, скільки довелося б просидіти любителям рибальського екстріму на штучно створеному повінню острові, якби в одного з «робінзонів» не було мобільника. Саме за його допомогою рибалка і викликав на підмогу народну службу порятунку «01».

Всі статті рубрики