До весни залишилось лише два тижні, а зима вперто тримає «оборону» і не хоче відступати. Через шквальний вітер та завірюхи без світла вчора залишалось 335 населених пунктів у семи областях України. Найбільше минулої доби через люту зиму постраждала Миколаївська область, де знеструмленими залишаються 152 населені пункти. Основною причиною відімкнення світла тут стало руйнування електричних опор. У темряві вечеряли також жителі 110 міст та сіл на Одещині, 33 населених пунктів Кіровоградської області, 20 — Вінницької, 13 — на Херсонщині, 5 — у Тернопільській області та двох на Дніпропетровщині. Наразі бригади обленерго відновлюють електропостачання. Тим часом метеорологи не кажуть нічого втішного для жителів південних та східних регіонів країни. За їхніми прогнозами, сьогодні у Дніпропетровській, Кіровоградській і Полтавській областях уночі та вранці слід бути готовим до нових погодних «сюрпризів»: сильний мокрий сніг та дощ, ожеледь, хуртовини, пориви вітру до 25—30 м/с чекають жителів східних та південних регіонів протягом цілого дня. Температура вночі та вдень коливатиметься від 4° морозу до 1° тепла. На решті території снігопади відступлять.
Ні проїхати, ні пройти
Станом на вчора через негоду ускладненим залишався проїзд на автошляхах у Волинській, Дніпропетровській, Івано–Франківській, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській областях. Як повідомили «УМ» у Міністерстві транспорту та зв’язку, дороги державного та місцевого значення майже в усіх областях засніжені. Здебільшого проїзд по українських дорогах залишається ускладненим, утім є випадки, коли села та містечка просто опиняються у сніговому полоні. Так, у зв’язку з надзвичайно складними погодними умовами містечка та села десяти районів Хмельницької області відірвані від світу — там рух автотранспорту повністю закрито.
«Поїхав» дах «Більшовика»
Увечері 13 лютого в одному з цехів столичного заводу «Більшовик» обвалився дах і частина фасаду. Будівля цеху розташована неподалік Шулявського мосту — уламки цегли падали просто на пішохідний тротуар, і лише щасливий випадок уберіг перехожих від серйозних травм. Аварійну ділянку загородили, а під мостом у суботу чергувала бригада швидкої допомоги. За попередніми даними, НП сталася через велику масу снігу, що зібрався на даху цеху: коли сніг тане, вода потрапляє у щілини, таким чином поступово руйнуючи старі покинуті будівлі. Загалом обвалилося 500 квадратних метрів покрівлі та частина фасаду (з вулиці видно чималий пролом у стіні). Будівля заводу давно не використовувалась за призначенням, велися розмови про необхідність її демонтажу для забезпечення реконструкції Шулявського мосту. Проте історики виступили проти знесення цеху, мотивуючи це тим, що його будівля має історичне значення — наприкінці XIX століття тут був один із перших київських заводів Гретера і Криванека.
Тим часом у неділю майже о пів на восьму ранку в Ромнах, що на Сумщині, зруйнувалася покрівля одноповерхового будинку на чотири сім’ї. Як стверджують рятувальники, попередньою причиною руйнування покрівлі стало велике навантаження снігового покрову. На щастя, обійшлося без жертв. У суботу через шквальний зимовий вітер зірвало частину даху з двоповерхової будівлі дитбудинку в селі Межиріч на Дніпропетровщині. Як повідомили в Головному управлінні МНС у Дніпропетровській області, 21 вихованця дитбудинку та 15 осіб персоналу закладу тимчасово відселено.