Приводом для візиту до Києва президента Грузії Михаїла Саакашвілі стало відкриття нової будівлі посольства його країни, приурочене до 15–річчя заснування грузинської амбасади в Києві. Будинок у самісінькому центрі, на бульварі Шевченка, 25, викупила та обладнала якась українська фірма–спонсор за 10 млн. доларів. Таку суму називає сайт «Грузія.online», підкреслюючи, що жодної гривні чи ларі з держбюджетів обох країн не було використано. «Хочу запевнити: цей дім є і вашим домом», — сказав Саакашвілі Ющенку на церемонії «входин» до новенької амбасади. І нагородив українського президента орденом святого Георгія.
Двоє друзів–президентів повторили на прес–конференції відомі вже засади відносин між Україною та Грузією — дружба, стратегічне партнерство, підтримка на міжнародній сцені. Віктор Ющенко запевнив: «Україна підтримує суверенітет та територіальну цілісність Грузії і не приймає визнання самопроголошених республік Абхазія та Південна Осетія. Це незмінна принципова позиція нашої держави». У свою чергу, на цій же зустрічі з пресою Михаїл Саакашвілі нагадав, як під час серпневого збройного конфлікту 2008 року Чорноморський флот вийшов із Севастополя і прямував до берегів Грузії. Президент Ющенко намагався повернути на базу ці кораблі, пригадав Саакашвілі, а потім особисто прилетів до Тбілісі. «Це героїчний вчинок... Його літак міг бути збитий з тих же таки лайнерів Чорноморського флоту Росії», — захоплено оцінив глава Грузії.
Особливих новин візит Михаїла Саакашвілі не приніс. Хіба що було обговорено проект вільної економічної зони в районі грузинського порту Поті. А щодо документів, у присутності президентів було підписано одну угоду — про співпрацю між міністерствами юстиції двох країн.
Росія як третій, невидимий, учасник переговорів бовваніла і під час дводенного візиту Саакашвілі до Києва. Жодне питання не обходилося без російських конотацій. Зрозуміло, в братніх обіймах поєднала Україну та Грузію саме Росія, її агресивна зовнішня політика. І саме в цей час за 900 км від Києва, у Ялті, вели переговори прем’єр–міністри України та Росії. Запрошення президента Саакашвілі до Києва в день зустрічі в Ялті Прем’єр–міністра України Юлії Тимошенко з главою уряду Російської Федерації Володимиром Путіним є загрозливою для національних інтересів України політтехнологією, запевняє в інтерв’ю УНІАН політолог, керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко. І вважає: «Було б дипломатично розвести в часі ці дві події».