Зі зниженням температури повітря активно зростає попит на чаї. І нашвидкуруч, як правило, насичуєш організм то чорним чаєм, то чорним із молоком чи лимоном, то зеленим, то сумішшю чорного з зеленим. Щоправда, уже за тиждень–другий на цей традиційний набір не хочеться дивитися. Якщо у вас такі ж настрої, спробуємо разом урізноманітнити чаювання.
Доречним у період, коли організм треба насичувати вітаміном С, є багатий на цей вітамін каркаде. Це червоний напій із квіток екзотичного гібіскуса можна пити і з цукром, і з медом, і з будь–яким варенням. Для тих, хто ранками не може прокинутися, підійде мате — висушене листя і молоді пагони падуба парагвайського, в яких міститься багато кофеїну. (Зрозуміло, що у післяобідню пору від цього напою краще відмовитися). Дві склянки мате з молоком можуть слугувати навіть повноцінним дієтичним сніданком. А готують напій так: півлітра нежирного молока нагріваємо до 50—60 градусів, додаємо дві столові ложки мате, перемішуємо, за смаком кладемо цукор чи мед і доводимо до кипіння. Перед тим як розливати в чашки, напій краще процідити.
Додатками до традиційного чорного чаю можуть слугувати кориця, гвоздика, кардамон, палички ванілі, шматочки цедри всіх без винятку цитрусових чи сухофрукти. Їх — по одному чи групуючи — можна просто кинути у заварник. Проте ефективніше — прокип’ятити упродовж п’яти–семи хвилин разом із заваркою. Не зважайте на те, що хтось скаже, що така процедура неправильна. У кожного народу своя традиція. Наприклад, індуси завжди прокип’ячують заварку. А якщо захворіли — обов’язково додають горошини перцю.