Уперше в Україні в церкві моляться не за здоров’я, а за хвороби. Саме таким чином в Одеській єпархії Української православної церкви Московського патріархату вирішили провчити трьох журналісток газети «Сєгодня», які провели власне розслідування, дізналися реальну вартість церковних послуг у храмах Одеси і 27 вересня розповіли про це в матеріалі «Ритуальні гонорари одеських храмів». Зокрема, журналістки дізналися, що в одеському храмі Адріана і Наталії за вінчання потрібно заплатити 310—600 гривень, за хрещення — 75—280 гривень, за освячення квартири — 150—400 гривень, а за розвінчання — 150—200 гривень. Здивував співробітниць газети також той факт, що ціна свічки в церковній крамниці в п’ять разів дешевша, ніж у самих храмах.
Керівництво Одеської єпархії Української православної церкви Московського патріархату розцінило цей матеріал як «наклеп на Христа» і звернулося до авторок просто з офіційного сайту: «відтепер у Свято–Успенському, Свято–Пантелеймонівському, Свято–Іллінському та Свято–Іверському чоловічих монастирях молитимуться про те, щоб Господь напоумив утисками та хворобами озлоблених, божевільних наклепників на Христа і Його Святу Церкву Ольгу Князь, Світлану Годовенко і Лілію Фещенко». Та на цьому церковний гнів не закінчився — журналісткам заборонили... купувати та запалювати в одеських храмах свічки.
Авторки матеріалу про церковні послуги шоковані реакцією священнослужителів на свою публікацію. За словами керівника Одеського офісу газети «Сєгодня» Тетяни Юшкіної, під керівництвом якої працюють журналістки, особливо її дивує, що богопротивне звернення з’явилося на офіційному інтернет–сайті Одеської єпархії. «Ми аж ніяк не очікували на подібну реакцію представників Церкви, адже «прейскуранти» з цінами на ритуальні послуги можна було побачити просто на вході в деякі храми Одеси. В інших випадках священнослужителі самі надавали журналістам, як і всім прихожанам, інформацію про розцінки — жодних перешкод, жодних таємниць, — каже «УМ» Тетяна Юшкіна. — Олю, Світлану та Лілію дійсно налякав настільки жорсткий тон заяви. Прес–аташе митрополита Агафангела протоієрей Сергій (Лебедєв) пообіцяв негайно зняти скандальну публікацію». Втім на момент підготовки матеріалу на сайті нічого не змінилося.
«Пожертви на утримання храму вони називають «гонорарами» і «прейскурантами», при цьому без сорому замовчують те, що храм може існувати тільки на пожертвування, що він нічого не отримує з державного бюджету, що церковним громадам за утримання храму доводиться платити на рівні комерційних організацій», — апелюють в Одеській єпархії. Тим часом місцевий правозахисник Олексій Плужников констатує, що «держава ніяк не регулює церковні доходи. Фактично церква надає послуги, але не платить податки і не звітує, як, наприклад, доброчинні організації», — повідомив власний кореспондент «УМ» в Одесі Михайло Аксанюк. «Священики роз’їжджають на дорогих автомобілях, — каже правозахисник. — Це не релігія, це — бізнес і політика. Церква — це величезні гроші, які не враховують як доходи держави. А будь–яка новостворена громада може отримати національне майно. Це порушення Конституції».