Не гризи коси — трихобезоар нападе

Не гризи коси — трихобезоар нападе

Нещодавно хірурги другого відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні вперше в історії цього медичного закладу провели унікальну операцію — видалили зі шлунка 13-річної дівчинки жмут волосся. Досвідчений хірург Сергій Ярмак, який керував операцією в Чернігові, каже, що таке захворювання — трихобезоар — досить рідкісне, особливо серед дітей. Жмут, між іншим, важив 640 грамів, хоча в медичній практиці траплялися й суттєво більші ковтуни. Так, нещодавно в Індії під час схожої операції зі шлунка дорослого чоловіка видалили... 10 кілограмів волосся.

Отож процес хірургічного втручання, за словами чернігівців, був не дуже складним. Зараз юна пацієнтка одужує і чекає свого 14-річчя.

Чай — не горілка, багато не вип'єш?

Чай — не горілка, багато не вип'єш?

Чай вранішній, обідній і вечірній серйозно увійшов до нашого «порядку денного». Лікарі відзначають, що він не лише корисний для здоров'я, а навіть запобігає раку. Але чай можна пити не всім і не в будь-яких кількостях. При деяких показаннях його варто вживати рідко або й узагалі виключити з раціону. Так, наприклад, потрібно пам'ятати, що...

Зупинка для раку

Зупинка для раку

Американським ученим вдалося розробити вакцину, яка за певних умов може блокувати розвиток раку легенів, повідомляє російське агентство Росбізнесконсалт з посиланням на «Європу Прес». За словами розробників унікального препарату з Медичного центру університету американського міста Бейлор (штат Даллас), уперше вакцина виявляється ефективною саме проти цього типу раку. Дослідники спостерігали за 43 пацієнтами, десятеро з яких хворіли на рак у початковій стадії, а 33 — у стадії розвитку хвороби. Інформує

Науковець і практик

Науковець і практик

21 березня медична громадскiсть відзначила 100-річчя від дня народження відомого психіатра Карла Леонгарда, котрий, працюючи в Берлінській клініці «Шаріте», впливав на розвиток психіатрії далеко за межами Німеччини. І сьогодні лікарі-клініцисти та вчені високо цінують його за точність психопатологічних описів. Науковий доробок пана Леонгарда знайшов пошановування й у країнах Східної Європи, зокрема в Україні.

Наркоманів «лікував» наркотиками,

Наркоманів «лікував» наркотиками,

В одному з райцентрів на Черкащині зловили на гарячому тамтешнього нарколога, який психотропні препарати продавав... наркоманам. Про це «УМ» повідомили у прес-службі обласного управління міліції, відділ боротьби з незаконним обігом наркотиків якого й узяв під білі рученьки винахідливого лікаря.

Всі статті рубрики