До Праги по корону

До Праги по корону

Цей конкурс не зовсім звичайний. Хоча все в ньому, як у традиційному змаганні красунь. Гарні личка учасниць, параметри: 90-60-90. Зріс не нижче 170 см. Привітання-знайомство і дефіле в купальниках. Але він для тих, хто не чує або має вади слуху. Цьогорічна випускниця Чернігівської школи для дітей з вадами слуху Тетяна Приходько вважає, що їй просто пощастило з перемогою на всеукраїнському конкурсі. Але милуючись цією напрочуд вродливою і гармонійною дівчиною, у просте везіння не віриш. Таня загалом чує, але слабко. Треба дуже голосно говорити. Тому може розмовляти. Але повільно і з акцентом, мов іноземка.

Трепанацiя «на дому»

Трепанацiя «на дому»

Із цим цвяхом, який він за допомогою молотка загнав у череп, щоб заподіяти собі смерть, Володимир Ч. з села Максим Козелецького району жив майже півмісяця, перш ніж потрапив до рук лікарів. У нейрохірургічному відділенні Чернігівської обласної лікарні за його життя боролися більше трьох тижнів.

Не гризи коси — трихобезоар нападе

Не гризи коси — трихобезоар нападе

Нещодавно хірурги другого відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні вперше в історії цього медичного закладу провели унікальну операцію — видалили зі шлунка 13-річної дівчинки жмут волосся. Досвідчений хірург Сергій Ярмак, який керував операцією в Чернігові, каже, що таке захворювання — трихобезоар — досить рідкісне, особливо серед дітей. Жмут, між іншим, важив 640 грамів, хоча в медичній практиці траплялися й суттєво більші ковтуни. Так, нещодавно в Індії під час схожої операції зі шлунка дорослого чоловіка видалили... 10 кілограмів волосся.

Отож процес хірургічного втручання, за словами чернігівців, був не дуже складним. Зараз юна пацієнтка одужує і чекає свого 14-річчя.