Станом на 17.00 минулої неділі всі п’ятнадцять членів екіпажу залишалися на борту нещасливого судна. Згідно з інформацією Департаменту консульської служби, отриманою телефоном від капітана суховантажу Валентина Барташова, судно все ще перебуває у нейтральних водах. «Леман Тімбер» не може самостійно дістатися безпечного порту, оскільки дрейфує зі зламаним двигуном. Залишити корабель теж не можливо — практично всі рятувальні шлюпки та плоти не придатні для використання. Окрім того, вирує потужний шторм.
Тим часом до судна вдалося підпливти американському військовому кораблю «Монсон». Та наміри евакуювати команду через восьмибальний шторм не увінчалися успіхом. За словами пана Барташова, з гелікоптера лише вдалося спустити на борт запаси продуктів та питної води. Категорично проти, щоб екіпаж залишив «Леман Тімбер» напризволяще, і власник — попри все суховантаж залишається на плаву, відтак юридичних підстав покинути корабель команда не має.
До судна наближається буксир «Дубаї Мун», і потерпілі моряки сподіваються на його прибуття сьогодні пообіді. А вже орієнтовно 16 липня суховантаж має пришвартуватися у порту Салала, що в Омані.
Раніше власник «Лемана Тімбера» повідомляв про вихід у море іншого буксира — «Капітан Міхаліс». Проте цей факт спростувала український омбудсман Ніна Карпачова. Вона спілкувалася з диспетчером порту Салала, який заперечив існування заявки на буксир і зауважив, що «Капітан Міхаліс» не здатен переходити через Індійський океан. Відтак судновласник одразу ж повідомив про замовлення нового, потужнішого буксира.
Водночас влада України висловила намір сформувати спеціальну робочу групу, що вирушить в Оман, на чолі з Уповноваженою з прав людини Ніною Карпачовою. До групи ввійшли фахівці медицини катастроф, лікарі й психологи. Міноборони виділило літак для чартерного рейсу. МЗС, у свою чергу, обіцяє забезпечити «зелений коридор» для нього. Фінансування усіх рятувальних заходів відбуватиметься за рахунок Держрезерву — відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду.