У резиденції російського президента «Бочарів ручай», що в Сочі, позавчора відбулася остання за їхнього президентства зустріч Володимира Путіна та Джорджа Буша. Чомусь саме цей факт зворушував і самих президентів, і пресу. Буш здає повноваження у січні наступного року, Путін залишає свою посаду (принаймні де–юре залишає) 7 травня, коли відбудеться інавгурація Дмитра Медведєва. Наступного ж дня, як заявляє лідер фракції «Єдина Росія» у Думі Борис Гризлов, Володимира Володимировича затвердять прем’єр–міністром уряду. Але то вже будуть не такої ваги погони... До слова, на останнє побачення двох президентів були запрошені не лише обидві перші леді, а й наступник ВВП Дмитро Медведєв. Оглядини Медведєва Бушем, судячи з реакції преси, були доволі успішними. Джордж Джорджевич сказав спадкоємцеві найвищого кремлівського кабінету те саме, що і його попереднику: сильний керівник, відкритий, залишає сподівання на плідну співпрацю.
Попри компліменти, якими ностальгійно обмінювалися президенти Росії та США, домовитися щодо болючого питання — розташування американської системи протиракетної оборони в Європі — так і не вдалося. «У нашому принциповому ставленні до американських планів якихось змін не сталося. Водночас деякі зрушення є, — цитує Путіна Бі–Бі–Сі. І далі: — Я маю обережний оптимізм щодо остаточних домовленостей. Мені уявляються вони можливими». Обережний оптимізм врешті перетворився на пару фраз у тексті підсумкової декларації сочинського саміту. «Обидві сторони висловили зацікавленість у створенні системи реагування на можливі ракетні загрози, в якій Росія, США та Європа братимуть участь як рівноправні партнери». Що криється за цією фразою — зрозуміти складно. Хіба що, згідно з поясненнями американських дипломатів, можливість для російських експертів моніторити об’єкти ПРО, які розташують невдовзі у Польщі (це десять ракет перехоплення) та в Чехії (радари).
Очевидно, підсумком «обережного оптимізму» можна вважати те, що президенти Росії та США не стали в контрпозицію, а зробили вигляд певного порозуміння. Незрозумілого порозуміння, даруйте за оксюморон. Буш переконував Путіна в нових історичних реаліях. «Я хотів би сказати стосовно «холодної війни». Вона закінчилася. Хоч дехто в Росії та США думає, що вона ще не закінчилася. Ні. Вона таки закінчилася», — доступно пояснив американський президент. Російський буцімто погодився.