Коронавірус фактично закриває Китай, напружуючи світову економіку

12:08, 03.02.2020
Коронавірус фактично закриває Китай, напружуючи світову економіку

Як виглядає турист у Пд-Сх. Азії сьогодні. Поки в Україні постили меми про Тимошенко, яка вимагала відібрати в коронавіруса корону і передати їй, ну і про собак, звісно, в Азії все так закрутилося, що непросто знайти людину, яку б вся ця історія з вірусом не заторкнула навіть опосередковано. І схоже, скоро так буде не тільки в Азії.

 

В цій поїздці ми втратили 18 квитків! У 5 авіакомпаній! Вже і не знаю, який день я займаюся переплануванням маршруту: списуюся, зідзвонююся, їжджу в офіси. Тільки купили нові квитки, рейс скасували наступного дня. Тільки перебронювали альтернативу, навіть підтвердження не встигло прийти - рейс уже відмінили. Одна росіянка в паніці бігала по в’єтнамській аптеці і шукала маску - у неї пересадка в Гуанчжоу, але схоже, ніхто нікуди не полетів: В'єтнам призупинив усі рейси до Китаю. І навіть деякі до Гонг Конгу, хоч це не Китай. Квитки з Гонг Конгу в Європу різко виросли в ціні: вчора на гарячій лінії Turkish Airlines мені розповіли, що рейси переповнені, бо заможні гонгконгці намагаюся втекти від зарази.

 

Коли читаєш в новинах, що авіакомпанія припинила польоти - це просто інфо, нічого особливого. Коли ти в темі, і твій рейс (і не один, і не два!) теж відмінили, розумієш масштаб проблеми - це кошмар! У когось закінчується віза, у когось немає грошей, бо квитки ‚вже на вже‘ - по $1,5 тис в одну сторону, комусь на весілля і за все ‚уплочено‘, у когось операція, важливі переговори - мільйони життів раптом змінилися за останній тиждень. Всі ці люди дзвонять на гарячі лінії і обурюються, і намагаються вилетіти хоч якось, але це майже неможливо.

 

Сумно, що вірус забирає життя, але ще він серйозно вплине на світові ринки і навіть на геополітику. Він фактично закриває Китай, напружуючи світову економіку. Експерти кажуть, що цього разу все буде набагато серйозніше, ніж під час пандемії SARS 2003 р, яка, за оцінками, спровокувала глобальну економічну втрату в $40 мільярдів і 0,1% від глобального ВВП.

 

Один із найбільших ударів прийме туризм. І не лише в Китаї. Наприклад, Таїланд вже знизив прогноз ВВП на 2020р., очікувані втрати - $1,6 млрд. Прибуток мали б принести 2 млн китайських туристів лише за три місяці. Вчора в‘єтнамська продавчиня технологічного одягу теж жалілася: бізнес зупинився - немає туристів з Тайваню, Гонг Конгу, які змітали буквально все. Як і Америка, В‘єтнам припинив видачу віз китайцям, Росія - запровадила візи. Готелі та ресторани в багатьох країнах повідомляють на вході, що вони не працюють із гостями з Китаю.

 

Масок давним-давно ніде нема, акції японського виробника пов‘язок злетіли до небес. Антисептик для рук виріс в ціні в 4-5 разів і мало-де продається. В аеропортах і місцях із масовками сканують температуру. Якось я покашляла у великій черзі, черга одразу в шоці повернулася глянути. Коротше, ‚весело‘.

 

Якщо ви чи ваші родичі або друзі збираються в Пд-Сх. Азію, добре подумайте, чи не варто скасувати поїздку (найкраще моніторити англомовні ЗМІ, вони реагують оперативно). Бо ми от не можемо звідси вибратися