Україна не братиме участі в Євробаченні-2019

11:16, 28.02.2019

Україна не братиме участі в Євробаченні-2019

 

Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовляється від участі у Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

 

Переможцем Національного відбору на цьогорічне Євробачення стала співачка MARUV, якій Суспільний мовник, як і робить це щороку, запропонував укласти договір для представлення України на Пісенному конкурсі. Однак, після проведених перемовин MARUV відмовилася підписувати договір.

 

Альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 правила визнають його безпосереднє призначення мовником. Тобто Суспільний мовник міг би обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Національного відбору.

 

Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі. Тому у ситуації непідписання договору про участь у Євробаченні з переможцем, телерадіокомпанія почергово звернулась до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору.

 

Гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовились від участі у Євробаченні-2019.

 

Пісенний конкурс - це можливість для кожної країни заявити про себе на міжнародній арені, а для кожного виконавця - виступити амбасадором своєї країни та здобути прихильників у всьому світі.

 

Але Національний відбір-2019 виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які і на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними. Для частини суспільства цей факт є прийнятним, у іншої частини викликає обурення і несприйняття.

 

Закони України не пропонують жодних обмежень щодо роботи виконавців та артистів на території Російської Федерації, попри великий суспільний запит на врегулювання цієї ситуації.

 

У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитись від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

 

Суспільний мовник вважає за необхідне започаткувати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень за участі провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми, а також напрацювання пропозицій до проекту закону України, що міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів з державою-агресором на майбутнє.

 

Зураб Аласанія, Facebook, 27 лютого 2019 року