Україна не братиме участі в Євробаченні-2019

11:16, 28.02.2019

Україна не братиме участі в Євробаченні-2019

 

Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовляється від участі у Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

 

Переможцем Національного відбору на цьогорічне Євробачення стала співачка MARUV, якій Суспільний мовник, як і робить це щороку, запропонував укласти договір для представлення України на Пісенному конкурсі. Однак, після проведених перемовин MARUV відмовилася підписувати договір.

 

Альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 правила визнають його безпосереднє призначення мовником. Тобто Суспільний мовник міг би обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Національного відбору.

 

Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі. Тому у ситуації непідписання договору про участь у Євробаченні з переможцем, телерадіокомпанія почергово звернулась до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору.

 

Гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовились від участі у Євробаченні-2019.

 

Пісенний конкурс - це можливість для кожної країни заявити про себе на міжнародній арені, а для кожного виконавця - виступити амбасадором своєї країни та здобути прихильників у всьому світі.

 

Але Національний відбір-2019 виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які і на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними. Для частини суспільства цей факт є прийнятним, у іншої частини викликає обурення і несприйняття.

 

Закони України не пропонують жодних обмежень щодо роботи виконавців та артистів на території Російської Федерації, попри великий суспільний запит на врегулювання цієї ситуації.

 

У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитись від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

 

Суспільний мовник вважає за необхідне започаткувати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень за участі провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми, а також напрацювання пропозицій до проекту закону України, що міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів з державою-агресором на майбутнє.

 

Зураб Аласанія, Facebook, 27 лютого 2019 року

 • Підсумки двох днів царювання

  Першим законопроектом президента став не закон про імпічмент чи скасування недоторканності, як було обіцяно Зеленським, а закон про дострокові вибори в ВР >>

 • Чому я за гендерні квоти

  Під час позачергового засідання ВР я поінформувала колег, що під час консультації з новообраним президентом, окрім інших тем, підняла проблему неприпустимості сексистських висловлювань з боку його радників. >>

 • Оці чоловіки в темно-синіх костюмах безсовісно хакнули країну

  На фото - ті, хто вирішив свої молоді життя, час, енергію і знання віддати самовідданому служінню народу. Це вони, всупереч "злочинній владі попередників", безстрашно кинулись вперед, щоб цілодобово думати про народ та його потреби. >>

 • Якось по-новому я подивився в ці дні на Австрію і на Україну

  Минулої п’ятниці Австрія побачила і почула немислимі речі. Два провідних політика обговорювали плани масштабного розпродажу країни. Трапилося найгірше: люди втратили довіру до влади. І ось тут було неймовірно спостерігати, як в країні включився вироблений віками «кризовий модус» >>

 • «Загазована» країна

  Моя матір, переживши, як вона казала, польську владу, перших і других москалів, а також німців, дві війни і голод 1946-47 рр., у політичній ситуації орієнтувалася по газу: як починали говорити у телевізійних програмах про газ, вона одразу визначала «діагноз» — будуть вибори. >>