У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Наочний символ більшовицької пропаганди в монументальному мистецтві горельєф «Курська битва» буде демонтований і стане частиною музейної фондової колекції.
Демонтаж горельєфа "Курська битва" анонсував Національний музей історії України у Другій світовій війні, адже він є наочним символом більшовицької пропаганди в монументальному мистецтві
Як інформує УМ, про це повідомили на сторінці Національного музею історії України у Другій світовій війні у Фейсбуці.
Після заміни герба на Батьківщині-Матері – це стане наступним етапом декомунізації комплексу. У планах закладу реновація всього Меморіального комплексу.
Зазначається, що торішня активна дискусія щодо майбуття монумента "Батьківщина-мати" і заміни радянських символів на український тризуб - знак Княжої Держави Володимира Великого, стала першим етапом реновації всього меморіального комплексу.
"Наявний виставковий простір має позбутися радянського наративу, який десятки років пропагував міф "великої вітчизняної війни". Уже розпочався процес перебудови архітектури виставкових площ", — йдеться у повідомленні.
Наочний символ більшовицької пропаганди в монументальному мистецтві горельєф "Курська битва" буде демонтований і стане частиною музейної фондової колекції. Раніше у Національний музей історії України в Другій світовій війні, що у Києві, планує повністю трансформувати меморіальний комплекс. Змінять назву установи, приберуть усі згадки про радянщину і відкриють нові експозиційні площі. До реконструкції меморіального комплексу залучатимуть благодійників.
Нагадаємо, що 1 серпня 2023 року у Києві з монумента "Батьківщина-мати" зняли герб колишнього СРСР. У Мінкульті стверджують, що заміна комуністичного символу на Тризуб завершиться вчасно — до Дня Незалежності України, як і планувалося. Водночас МКІП вивчає ідею перейменування монумента. Загалом у Києві демонтували понад 60 пам'ятних об'єктів, які пов'язані з історією та культурою РФ або СРСР.
Як повідомляла УМ, Україна-мати: на щит монумента встановили Тризуб.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>
У Києві до 80-х роковин відходу від земних справ праведного митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького на сцені Національної філармонії представили проєкт «Моя найдорожча Мамо». >>