Пісенна мандрівка Бразилією: знак з писанкою і пам’ятник Тарасу Шевченку
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Литва розвиває стратегію розмінування на території України
В Литві відбулася презентація оновленої концепції "Коаліції з розмінування", яку представив міністр національної оборони країни Арвідас Анушаускас.
Ця концепція включає елементи гуманітарного розмінування деокупованих територій та дії на лінії зіткнення з потенційним ворогом. Зазначено, що до протимінної коаліції, яка має працювати на території України, планує приєднатися 22 країни.
Як інформує Україна молода, про це повідомило Міністерство оборони України.
“Міни та нерозірвані снаряди, якими Росія засіяла наші землі, – це не лише перешкода контрнаступу. Це – удар по наших дітях та онуках. Заміновані країни продовжують потерпати від цих невидимих убивць десятиріччями після закінчення воєн”, – сказав під час презентації у Вільнюсі заступник міністра оборони України Юрій Джигир.
Литва погодилась очолити важкий напрямок боротьби. Розширення роботи коаліції на зону бойових дій – підтверджує готовність швидко враховувати найгостріші проблеми і знаходити шляхи їх вирішення.
За словами Арвідаса Анушаускаса, для литовської сторони реалізація цього питання є основним пріоритетом в наданні допомоги Україні на 2024-2026 роки.
Нагадаємо, французька компанія СEFA домовляється з українськими партнерами про виробництво запчастин до машин для розмінування SDZ (Zone Demining System). Про це йшлося під час зустрічі міністра економіки України Юлії Свириденко з членами Французької асоціації підприємств сухопутної оборони та безпеки (GICAT) в Парижі.
Раніше швейцарська компанія, яка виготовляє системи GCS-200, відкрила в Києві сервісний центр. Фірма Global Clearance Solutions, яка є виробником роботизованих систем розмінування, відтепер працюватиме і в Україні.
Як повідомляла УМ, украінське розмінування становить виклик для військових і фермерів, заявлено потребу у 150 системах лише від Міністерства економіки.
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Світ завмер в очікуванні виборів президента США, результати яких матимуть великі геополітичні наслідки для всієї цивілізації. >>
Щонайменше дев'ять випадків, коли судна "тіньового флоту" росії, починаючи з 2021 року, залишали нафтові розливи у світових водах, виявили журналісти. Імовірним джерелом був танкер "Іннова", який в той час перевозив 1 мільйон барелів санкційної російської нафти з росії. >>
Створення фонду фінансового посередництва (FIF) для підтримки України схвалила Виконавча рада Світового банку. >>