Для розмінування фермерських земель потрібно 150 систем - Зеленський

17:16, 19.07.2023
Для розмінування фермерських земель потрібно 150 систем - Зеленський

Президент Володимир Зеленський з Прем'єр-міністром Ірландії Лео Варадкаром (Фото Офісу президента)

Українське розмінування становить виклик для військових і фермерів, заявлено потребу у 150 системах лише від Міністерства економіки. 

 

Як інформує Україна молода, про це розповів Президент Володимир Зеленський під час спільної з Прем'єр-міністром Ірландії Лео Варадкаром пресконференції у Києві.

 

"У нас є виклики (щодо розмінування – ред.), і вони різні. Вони як на полі бою до наших військових, які повинні пройти ці сотні замінованих кілометрів, так само як і виклик для українського фермера... Коли ми говоримо про розмінування, ми повинні зрозуміти, що в нас запит Міністерства економіки є на сьогодні біля 150 систем розмінування, наприклад, тільки для агропромислового комплексу", – зазначив Зеленський.

 

Він розповів, зокрема, що Ірландія допомагає Україні двома такими системами.

 

Крім того, Зеленський зауважив, що також тривають переговори про розмінувальну техніку зі Словаччиною, Хорватією, Японією, Канадою. За словами Президента, дуже складно отримати такий об'єм необхідних систем.

 

Як відомо, Зеленський раніше заявляв, що контрнаступ українських Сил оборони йде нелегко, оскільки російські загарбники замінували 200 тис. кв. км української території.

 

Як повідомляла УМ, сучасні дрони для технічного обстеження територій перед розмінуванням, які отримала від Королівства Данія у межах пакета військової допомоги випробовують Українські військові Держспецтрансслужби Міністерства оборони України.