Міжнародний день боротьби з корупцією: Укрпошта випустила спецнабір для НАБУ, фото
У світі 9 грудня відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. >>
Британії назвала мету запуску російського "Орєшніка".
Російська Федерація розробила ракети "Орєшнік" ще до того, як в лютому 2019 року оголосила про вихід з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Зокрема, він забороняв розробку і виробництво цих ракет.
Як інформує УМ, про це йдеться у щоденному огляді Міністерства оборони Великої Британії оприлюдненому 29 листопада в соцмережі Х.
"Застосування цієї експериментальної системи проти України майже напевно мало на меті стратегічне послання після того, як Україна запустила західні ракети в Росію", – вважають у британському Міноборони.
Як зазначають аналітики, Росія, найімовірніше, має лише кілька ракет "Орєшнік", які ще тільки запустить у серійне виробництво. Ця ракета, швидше за все, буде набагато дорожчою, ніж інші ракети, які Росія зараз використовує проти України.
Система з високою ймовірністю є варіантом балістичної ракети "Рубєж" РС-26, яка вперше була випробувана в 2011 році, йдеться в огляді.
Нагадаємо, що 21 листопада, за даними Повітряних сил ЗСУ, під час ракетної атаки на місто Дніпро Росія застосувала міжконтинентальну балістичну ракету. ЗМІ повідомили, що це могла бути ракета "Рубєж", яка є потенційним носієм ядерного заряду.
Російський диктатор Володимир Путін у зверненні 21 листопада заявив, що під час ранкової атаки на Дніпро росіяни застосували нібито нову ракету середньої дальності "Орешник".
22 листопада Головне управління розвідки Міноборони заявило, що 21 листопада Росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу "Кедр".
Згодом СБУ показала журналістам залишки російської ракети під назвою "Орешник", яка влучила у місто Дніпро.
Як повідомляла УМ, Погрози безумця: путлєр обіцяє вгатити «Орєшніком» по «центрах ухвалення рішень у Києві».
У світі 9 грудня відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Росія передала Україні тіла військовополонених, які начебто загинули внаслідок падіння транспортного літака Іл-76 над Бєлгородською областю у січні 2024-го. >>
Морські дрони SeaBaby, оснащені крупнокаліберними кулеметами з автоматичним наведенням, у ніч з 5 на 6 грудня в Керченській бухті атакували російські гелікоптери, літаки та патрульні катери "Раптор", які намагалися їх перехопити. >>
Готовність прокласти шлях до відновлення відносин з Сирією у майбутньому висловило МЗС України. >>
Лише за перший рік повномасштабної війни в Україні " втрати росії, як видається, перевищують втрати Москви за всі конфлікти, в яких вона брала участь з часів Другої світової війни разом". >>