Страшний урок історії не залишився в минулому: Кремль чинить злочини знову
Пам'ять про жертв політичних репресій – не лише сторінка минулого, а пересторога для сьогодення і майбутнього. >>
Зеленський та Дуда у Луцьку поспілкувалися із духовенством. (facebook.com/zelenskiy.official)
Президент України Володимир Зеленський та президент Польщі Анджей Дуда зустрілися у Луцьку, щоб вшанувати жертв Волині в неділю, 9 липня.
Візит глав держав заздалегідь не анонсувався.
Як інформує Україна молода, про це повідомив Володимир Зеленський у Фейсбуці.
У Луцьку сьогодні відбуваються заходи із вшанування пам'яті усіх жертв Другої світової війни та 80-х роковин Трагічних подій на Волині.
Президенти завітали до Кафедрального костелу святих Петра й Павла, де проходить жалобна меса.
«Разом вшановуємо всіх невинних жертв Волині! Памʼять нас єднає! Разом ми сильніші!»,— написав Зеленський.

Разом із президентами двох країн у заходах беруть участь глава УГКЦ Святослав Шевчук, предстоятель ПЦУ Епіфаній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Напередодні глава УГКЦ Святослав Шевчук заявив, що 9 липня у межах вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії мають зустрітися президенти України та Польщі. За попередніми даними, на зустрічі презентують заяву про прощення і прийняття, підписану главами УГКЦ та Католицької церкви Польщі.
Відомо, під час робочої поїздки на Львівщину Володимир Зеленський узяв участь у молитовному заході «Боже, Україну бережи! 500 днів опору й звитяги».

Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що цьогоріч у липні Україна і Польща проведуть низку спільних заходів із вшанування жертв Волинської трагедії.

Як відомо, одним із найболючіших питань у спільній історії Польщі та України наразі залишається трактування трагічних подій на Волині в часи Другої світової, коли підрозділи УПА вчинили акції масового вбивства поляків, які у Польщі нині розцінюють як геноцид.
Як повідомляла УМ, глава польського уряду Матеуш Моравецький вшанував пам´ять жертв Волинської трагедії. Він відвідав неіснуюче нині польське село Острівки у Волинській області.
Пам'ять про жертв політичних репресій – не лише сторінка минулого, а пересторога для сьогодення і майбутнього. >>
Пам’ять жертв політичних репресій — людей, які постраждали від масового терору радянської влади, традиційно вшановують в Україні у третю неділю травня. >>
Секретарка штовхнула важкі дубові двері і мовила з помітним хвилюванням:
— До вас письменники. >>
Кілька днів тому, під час засідання Генеральної асамблеї цієї федерації в Італії, було представлено новий український маршрут Camino Ruteno (з іспанської — «Шлях Русі», або «Русинський шлях»), після чого — підтримано його включення до європейської мережі паломницьких шляхів. >>
Під приводом боротьби з Українською повстанською армією польська комуністична влада депортувала українців із Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя до північних і західних регіонів Польщі. >>
У ці дні, 108 років тому розпочалася одна з найуспішніших військових операцій Армії УНР — Кримський похід під командуванням полковника Петра Болбочана. Саме 24 квітня 1918 року українські загони зайняли Сімферопіль, а наступного дня – Бахчисарай. >>