Україна передала суду в Гаазі докази про теракт на Каховській ГЕС

19:38, 07.06.2023
Україна передала суду в  Гаазі докази про теракт на Каховській ГЕС

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. (icc-cpi.int)

 Україна надала у Міжнародний кримінальний суд (МКС) необхідну інформацію, що підтверджує руйнування російськими військами Каховської гідроелектростанції.

 

Як інформує Україна молода, про це йдеться в повідомленні Офісу генерального прокурора.

 

Як зазначають у відомстві, генпрокурор Андрій Костін поінформував прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана про пошкодження дамби Каховської ГЕС російськими окупантами.

 

Костін наголосив, що Україна готова співпрацювати з МКС та «надавати всі необхідні докази, які збирають прокурори, для притягнення до відповідальності всіх винних у підриві Каховської ГЕС».

 

«Росію треба зупинити. Спільно з міжнародною спільнотою ми притягнемо до відповідальності винуватців цього та інших міжнародних злочинів», – додав він.

 

Як повідомляла УМ, на світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС Українська влада звинуватила у руйнуванні дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

 

Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС зруйнували за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.