Спільний центр НАТО та України: JATEC запрацює в 2025 році
Україна та НАТО, в суботу 16 листопада,узгодили алгоритм дій в межах заключного етапу створення Спільного центру JATEC >>
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган у п’ятницю, 17 березня, заявив, що країна ратифікує протокол про вступ Фінляндії в НАТО, але окремо від Швеції.
Як інформує Україна молода, про це він сказав на спільній пресконференції з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо, який прибув з візитом до Анкари, повідомляє Anadolu.
За словами Ердогана, Фінляндія вжила всіх конкретних заходів, необхідних для отримання членства, й схвалення її вступу в НАТО може бути винесене на голосування парламенту.
«Ми вирішили розпочати процес затвердження протоколу про вступ Фінляндії до НАТО в нашому парламенті. Я вірю, що з членством Фінляндії НАТО стане сильнішим і таким чином відіграватиме активну роль у підтримці глобальної безпеки та стабільності», — сказав Ердоган.
Водночас зі Швецією, за його словами, переговори продовжаться.
«Ми продовжимо наші переговори зі Швецією на основі принципів альянсу та нашого підходу до боротьби з тероризмом», — сказав він.
Швеція та Фінляндія у травні минулого року одночасно подали заявки на приєднання до НАТО на тлі повномасштабної війни Росії проти України. Заявки мають ратифікувати парламенти усіх країн-членів НАТО.
Та процес дещо затягнувся на тлі спротиву Туреччини. Одна з причин, які офіційно називала Анкара — це курдські спільноти, що активно діють у Фінляндії та Швеції, в тому числі - спільноти, які належать до забороненої в Туреччині як терористична Курдської робітничої партії.
Ускладнили процес і акції зі спаленням Корану, що пройшли у Стокгольмі.
Врешті 29 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара може погодитися на вступ Фінляндії до НАТО раніше, ніж на вступ Швеції на тлі напруженості у відносинах зі Стокгольмом. Окрім Туреччини, ратифікувати вступ нових членів має також Угорщина: голосування в угорському парламенті має відбутися 31 березня.
Як повідомляла УМ, посли країн-членів НАТО у вівторок, 5 липня, підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу. Урочиста церемонія підписання відбулася у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
Україна та НАТО, в суботу 16 листопада,узгодили алгоритм дій в межах заключного етапу створення Спільного центру JATEC >>
Старі радянські танки європейці позичили в музеях для навчань українських військових тактики мінних пасток, яку використовують російські солдати на полі бою. >>
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
У Курській області розвідка США зафіксувала 10 тисяч солдатів Північної Кореї, які можуть почати наступ найближчими днями. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>