У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь» Володимир Білінський. (Фото: Фейсбук Богдан Червак)
На 87 році життя 7 червня помер Володимир Білінський — український публіцист, історик, автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь».
Як інформує УМ, про це повідомив Голова Організації Українських Націоналістів Богдан Червак у Фейсбуці.
В. Білінський – один з тих, хто аргументовано і яскраво доказав, що Московія не має нічого спільного з Київською Руссю, а бере своє походження від угро-фінських та тюркських народів.
Він сміливо вступав у дискусії із будь-якими науковими авторитетами і вигравав полеміку, доводячи рабську сутність і злочинність Москви.
«Росія породжена й вихована у потворній і приниженій школі монгольського рабства. Сильною вона стала тільки тому, що в майстерності рабства виявилася неперевершеною. Навіть і тоді, коли Росія стала незалежною, вона й далі залишалася країною рабів»,- говорив В. Білінський.
Володимир Броніславович Білінський народився 18 травня 1936 року в селищі Дунаївці Хмельницької області. У 1959 році закінчив факультет «Мости і тунелі» Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту.
Український публіцист, історик, письменник, автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь».
За розподілом поїхав працювати до Казахстану. З 1959 по 1996 рiк жив і працював у Караганді, місті, яке було збудоване в’язнями таборів і депортованими. У 1999 році повернувся в Україну. Мешкав у Києві.
Друкувався в газетах: «Літературна Україна», «Українське слово», «Столиця», «Нація та держава».
У 2011 році за книгу «Країна Моксель, або Московія» Володимир Білінський був відзначений Премією ім. Івана Франка «За найкращу наукову роботу в інформаційній сфері».
«Виловлюємо співчуття родині і друзям покійного. Царство небесне і вічна пам'ять! Провід ОУН», - з сумом резюмував пан Богдан.
Як повідомляла УМ, перший президент незалежної України Леонід Кравчук помер на 89-му році життя у вівторок, 10 травня.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>
1 жовтня, коли в Україні відзначали одразу кілька свят — Покрову Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць України, День українського козацтва, День ветерана та інші, — було дуже велелюдно у Володарці, що на Київщині. >>
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
На початку минулого століття — 1905 року — великий українець Іван Якович Франко закінчив один з найголовніших творів свого життя — поему «Мойсей». >>