Пам'ятники козакам в Україні «заговорили» голосами зірок, фото
Міжнародна ініціатива Talking Statues («Статуї, що говорять») запрацювала в Україні. >>
Автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь» Володимир Білінський. (Фото: Фейсбук Богдан Червак)
На 87 році життя 7 червня помер Володимир Білінський — український публіцист, історик, автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь».
Як інформує УМ, про це повідомив Голова Організації Українських Націоналістів Богдан Червак у Фейсбуці.
В. Білінський – один з тих, хто аргументовано і яскраво доказав, що Московія не має нічого спільного з Київською Руссю, а бере своє походження від угро-фінських та тюркських народів.
Він сміливо вступав у дискусії із будь-якими науковими авторитетами і вигравав полеміку, доводячи рабську сутність і злочинність Москви.
«Росія породжена й вихована у потворній і приниженій школі монгольського рабства. Сильною вона стала тільки тому, що в майстерності рабства виявилася неперевершеною. Навіть і тоді, коли Росія стала незалежною, вона й далі залишалася країною рабів»,- говорив В. Білінський.
Володимир Броніславович Білінський народився 18 травня 1936 року в селищі Дунаївці Хмельницької області. У 1959 році закінчив факультет «Мости і тунелі» Дніпропетровського інституту інженерів залізничного транспорту.
Український публіцист, історик, письменник, автор бестселерів «Країна Моксель, або Московія», «Москва Ординська» та «Україна-Русь».
За розподілом поїхав працювати до Казахстану. З 1959 по 1996 рiк жив і працював у Караганді, місті, яке було збудоване в’язнями таборів і депортованими. У 1999 році повернувся в Україну. Мешкав у Києві.
Друкувався в газетах: «Літературна Україна», «Українське слово», «Столиця», «Нація та держава».
У 2011 році за книгу «Країна Моксель, або Московія» Володимир Білінський був відзначений Премією ім. Івана Франка «За найкращу наукову роботу в інформаційній сфері».
«Виловлюємо співчуття родині і друзям покійного. Царство небесне і вічна пам'ять! Провід ОУН», - з сумом резюмував пан Богдан.
Як повідомляла УМ, перший президент незалежної України Леонід Кравчук помер на 89-му році життя у вівторок, 10 травня.
Міжнародна ініціатива Talking Statues («Статуї, що говорять») запрацювала в Україні. >>
Скарби з околиць села Мартинівка на Черкащині, датовані VI—VII століттями, показали в Національному музеї історії України. >>
Київська митниця передала культурні цінності, які вдалося зберегти від незаконного вивезення за кордон, українським музеям. >>
Науковці трьох історико-культурних національних заповідників у Києві представляють виставку «Славу примножувати справами. Гетьман Кирило Розумовський». >>
Визначні пам’ятки з давньою історією — Києво-Печерську лавру, Видубицький та Феодосіївський монастирі — Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» поєднав у новому автобусному турі «Три святині Печерська». >>
Біографічна драма «Киснева станція» виходить 10 квітня в український прокат. >>