У Будапешті вийшла друком україномовна збірка «Апостоли свободи»

15:03, 28.12.2021
У Будапешті вийшла друком україномовна збірка «Апостоли свободи»

В Угорщині видали друком україномовну збірку «Апостол свободи»

Україномовна збірка «Апостоли свободи» вийшла друком в Угорщині у двох томах для читачів з порушеннями зору шрифтом Брайля. До неї увійшли поезії видатних національних поетів України та Угорщини—Тараса Шевченка і Шандора Петефі 

 

Як інформує Україна молода, про це у Фейсбуці повідомила Уляна Княгинецька – видавчиня, упорядниця україномовних книжок шрифтом Брайля в Угорщині.

 

Це вже п’ята книга, видана у столиці Угорщини. Збірка побачила світ у межах міжнародного проєкту «Feel Europe українською», авторкою якого є Княгинецька.

 

За її словами, україномовне видання стало для української громади Угорщини історичною подією, а особливого значення ця збірка поезій набула ще й тому, що її видано з нагоди 30-річчя Незалежності України, і створено шрифтом Брайля за принципами універсального дизайну, адаптованого для читачів з важкими порушеннями зору.

 

«Вірші Тараса Шевченка і Шандора Петефі краще за будь-який підручник розкажуть про національно-визвольну боротьбу двох народів, пов'язаних нерозривними історичними та культурними узами. 

 

Діалог поетів насправді є діалогом українського та угорського народів, ствердженням спільних цінностей демократії та свободи, вшануванням боротьби народів за кращу долю, за право бути вільними та незалежними», – написала Княгинецька.

 

Видавчиня висловила надію, що «Апостоли Свободи» стануть символом і частиною історії українського друкованого слова в Угорщині, і вкотре засвідчать тисячолітні зв'язки українського й угорського народів, міцні й дружні відносини між двома європейськими країнами та єдність поколінь у спільному прагненні до свободи.

 

«Наше ж завдання – зберегти цю історичну спадщину та зробити її доступною для всіх без винятку. Віримо, що 2022 рік стане роком нової епохи для українців всього світу, що Україна здобуде справжню волю і перемогу у гібридній війні, яка триває вже сім років», – наголосила Княгинецька.

 

Над збіркою працювали:

—Видавець – Уляна Княгинецька;

—Післямова й упорядкування – Уляна Княгинецька та Ірина Пархоменко Iryna Parkhomenko;

—Літературна редакторка – Наталія Шевченко Наталя Шевченко ;

—Редактор тексту шрифтом Брайля – Володимир Хижняк;

—Портретні ілюстрації – Олена Завітайло Olena Zavitailo ;

—Консультанти – Наталія Шевченко й Олена Диба Olena Dyba ;

—Фаховий супровід – Віктор Сиченко, Іван Безена Ivan Bezen , Оксана Дорошенко Оксана Дорошенко ;

—Друкарські послуги – ТОВ «Антологія»;

—Ручну роботу зі зшиття книг здійснили фахівці друкарні «Мадрид».

 

«Апостоли свободи» видані за підтримки Товариства української культури в Угорщині Szlava Huk, Товариства «Нова Хвиля» Liliana Grexa, Столичного самоврядування українців Угорщини szlava huk і Самоврядування українців Ерду Yana Vash.

 

Як повідомляла УМ, картини української художниці Ярослави Бєлозор експонувалися в Тунісі.