Скіфське золото належить Україні - суд Амстердама

13:31, 26.10.2021
Скіфське золото належить Україні - суд Амстердама

Колекція «Крим. Золотий острів у Чорному морі» налічує 565 предметів музейного фонду України вартістю €10 млн. (Фото: crimea-is-ukraine.org)

Суд Нідерландів ухвалив рішення про передачу "скіфського золота" Україні, оскільки колекція артефактів належить саме нашій державі, а не Росії, яка окупувала Крим у 2014 році. 

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляють у вівторок низка міністерств, які підтримували позицію держави Україна в суді.

 

«Колекція скіфського золота, яку ще до окупації Криму Росією вивезли на виставку в музей Алларда Пірсона в Амстердамі, повернеться в Україну. 26 жовтня Апеляційний суд Амстердама оголосив рішення про приналежність колекції.

 

Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство закордонних справ України та Міністерство юстиції України доклали максимум зусиль, щоб отримати позитивне для України рішення», - повідомляє Мінкульт у вівторок.

 

Міністр культури Олександр Ткаченко підкреслив: «РФ намагається продовжувати свої спроби розкрадати нашу спадщину та привласнювати собі, таким чином переписуючи історію. Нарешті справедливість для експонатів з Криму була досягнута. Вже зовсім скоро скіфське золото повернеться до України. Де його законне місце історично».

 

Рішення суду Амстердама привітав і президент Володимир Зеленський у соцмережах. 

 

Додамо, що рішення може бути оскаржене у Гаазі.

 

Зауважимо, що мова йде про 565 предметів музейного фонду України вартістю €10 000 000.

 

«Дякуємо суддям, які прийняли справедливе рішення! Дякуємо всім, хто був залучений до судового процесу, хто слідкував за справою та підтримував українську сторону! Це наша спільна перемога!», - додають у Мінюсті.

 

 

Експонати із кримського музею привезли у музей в Амстердамі на виставку ще до окупації півострова Росією.

 

Як повідомляла "УМ", справу, щодо того куди має повернутись золото, розглядали 7 років і нарешті таки ухвалили рішення про повернення артефактів Україні.