Фороський парк у Криму вирішили забудувати
Один з найкрасивіших парків Криму – Фороський парк вирішили забудувати окупанти. Тут знищують вікові дерева, тоді як місцеві мешканці благають президента РФ Путіна про допомогу. >>
Саміт "Кримської платформи" відбудеться 23 серпня 2021 року.
Міністерство закордонних справ України спільно з Постійним представництвом президента України в АРК направили на розгляд Ради національної безпеки і оборони стратегію деокупацію Криму.
Як інформує УМ, про це повідомила перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джеппарова під час комітетських слухань у Верховній Рад, інформує "Радіо Свобода".
"Коли ми тільки починали розробляти архітектуру і бачення "Кримської платформи", ми разом з постійним представництвом президента в Криму ініціювали розробку своїх частин стратегії деокупації. Синхронізуючись з урядом і профільним міністерством тимчасово окупованих територій, ми відправили на розгляд РНБО", - сказала вона.
Джапарова додала, що під час тематичного засідання РНБО 26 лютого очікується ухвалення стратегії.
Як повідомляла УМ, Володимир Зеленський 20 жовтня заявив, що мир на Донбасі та деокупація Криму є його пріоритетами. Він нагадав про створення «Кримської платформи», яка працюватиме щодо питання деокупації півострова. На думку голови держави, «поки Крим залишається окупованим, а українці і кримські татари регулярно там переслідуються, світ не повинен забувати про Крим».
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що отримав запевнення лідерів Європейського союзу в тому, що ЄС готовий приєднатися до платформи з деокупації Криму.
У жовтні 2020 року про свою зацікавленість в цьому переговорному процесі заявила Польща. Офіційний Київ також очікує приєднання до платформи з деокупації Криму Туреччини, Малайзії, Словаччини, Великої Британії та інших країн.
У Кремлі неодноразово вказували на те, що питання Криму закрите, і Росія не має наміру включати його в міжнародні переговори.
Платформу з деокупації Криму запустять на саміті Східного партнерства, де зберуться світові лідери, а також представники різних міжнародних організацій. Захід має відбутися 23 серпня 2021 року.
Платформа матиме міжурядові, міжпарламентські та експертні напрямки. Консолідовано вони розроблятимуть заходи з повернення Криму до складу України.
В межах Кримської платформи також намагатимуться обмежити можливості для "російського свавілля в Криму".
Один з найкрасивіших парків Криму – Фороський парк вирішили забудувати окупанти. Тут знищують вікові дерева, тоді як місцеві мешканці благають президента РФ Путіна про допомогу. >>
Єврокомісія вже встигла надіслати усім країнам ЄС основні принципи розробки системи так званих "зелених паспортів". >>
Водночас під час другої хвилі, яка прийшла в Україну восени 2020 року, головним ворогом була байдужість, вважає Шмигаль. >>
Згідно з законом, у разі осквернення могил чи намогильних споруд відшкодовують матеріальні збитки за рахунок коштів держбюджету з наступним їх відшкодуванням коштом винних осіб. >>
"Питання Криму має бути внесено до міжнародного порядку денного", - сказав український президент. >>
У Пентагоні пояснили, що на 2021 рік Конгрес виділив 275 мільйонів доларів військової допомоги для України >>