Вирвали слова з контексту: Фокін відреагував на скандал за своєї участі

14:25, 30.09.2020
Вирвали слова з контексту: Фокін відреагував на скандал за своєї участі

Вітольд Фокін відреагував на скандал, який спалахнув навколо його гучних заяв про Росію. Він пояснив, що на засіданні комітету Ради просто хотів пояснити свою позицію, а депутати все перекрутили.

 

Фокін заявив про це у коментарі Vesti.ua. Він сказав, що його слова – вирвані з контексту, і він відчував, що так і станеться.

 

Фокін сподівався, що його "почують і зрозуміють", але цього не сталося.

 

"Я побачив, що у багатьох народних депутатів не було бажання розбиратися по суті. Вони не були налаштовані ні на діалог, ні на конструктив. Тільки напад. Це сумно", - сказав Фокін.

 

Він запевнив, що у парламентарів "немає елементарних норм культури і етикету".

 

"Йдеться не тільки про тон, який вони вибрали в розмові зі мною. Стиль спілкування депутатів між собою також викликає питання", – зауважив експрем'єр.

 

"Нехай все це залишиться на їх совісті (нардепів – ред)", - відзначив Фокін.

 

Як ствердив експрем'єр-міністр, історія чітко показала, хто є хто.

 

"Ви намагалися закидати камінням мене, а потрапили в усіх жителів України. У всіх, хто проти війни", – підсумував Фокін.

 

Вітольд Фокін 29 вересня 2020 року заявив, що поки не бачив доказів, що на Донбасі триває війна між Україною та Росією. Також він запевнив, що ніколи не був і не буде ворогом Росії.


Як повідомляла УМ, вже 30 вересня 2020 року Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Фокіна.
 

На засіданні 29 вересня комітет заслухав першого заступника голови делегації України у ТКГ Вітольда Фокіна. Він заявив, що не бачить жодного підтвердження того, що на Донбасі ведеться війна між Україною та Росією. За його словами на сході України проти ЗСУ воюють бойовики і найманці з 30 країн світу.

 

Фокіна запросили на засідання комітету через іншу скандальну заяву, яку він зробив 29 серпня про амністію та особливий статус Донбасу. Він не змінив своєї думки і досі вважає, що на Донбасі потрібно провести місцеві вибори, оголосити загальну амністію, бо вона "деморалізує противника". 

 

За результатами засідання комітет вирішив звернутися до президента Володимира Зеленського і рекомендувати звільнити Фокіна.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав Фокіна мерзотником та закликав відправити "знову на пенсію". 

 

В Офісі Президента заявили, що були неприємно вражені неоднозначними заявами Вітольда Фокіна.