Одіозного суддю Печерського суду Вовка виправдали

17:40, 21.01.2020
Одіозного суддю Печерського суду Вовка виправдали

Вишгородський районний суд Київської області визнав невинним і виправдав суддю Печерського райсуду Києва Сергія Вовка, якого обвинувачували у винесенні завідомо неправосудного рішення.

 

Відповідним є вирок від 15 січня у Єдиному реєстрі судових рішень.

 

"… визнати невинуватим у пред`явленому обвинуваченні за ч. 2 ст. 375 КК України та виправдати за недоведеністю вчинення злочину",- зазначено в документі.

 

Суддю обвинувачували в незаконному позбавленні квартири і автомобіля жительки Києва.

 

Допитана в судовому засіданні потерпіла показала, що вона є власником квартири, яку придбала в 2011 року за власні кошти та в ній проживає з 2011 року та зареєстрована за вказаною адресою з жовтня 2011 року.

 

В жовтні 2014 року їй на мобільний телефон прийшло повідомлення від знайомої, що власником зазначеної квартири та автомобіля "Порше Кайен Турбо" став інший громадянин на підставі рішення Печерського районного суду Києва. Після цього вона звернулась до юристів задля підготовки заяви про скасування такого рішення Печерського районного суду Києва, аргументуючи це тим, що ніякі повістки та повідомлення їй не приходили.

 

В апеляційній інстанції чоловік, який оформив на себе квартиру й авто, від позову відмовився і провадження у справі було закрите.

 

Предметом вищевказаного провадження стосовно Вовка було якраз його рішення від 2014 року.

 

Зазначається, що вищевказаний виправдальний вирок Вовку може бути оскаржено протягом 30 діб із моменту його проголошення.

 

У прокуратурі Києва "Українській правді" підтвердили, що готують апеляцію на це рішення.

 

Як повідомляла УМ, головою Окружного адміністративного суду міста Києва знову став Павло Вовк.

 

26 липня детективи НАБУ спільно зі слідчими Управління спеціальних розслідувань ГПУ провели обшуки у приміщеннях Окружного адмінсуду Києва та Суворовського райсуду Одеси в рамках розслідування можливого вчинення кримінальних правопорушень головою та окремими суддями ОАСК.


2 серпня судді Окружного адмінсуду Києва Євген Аблов, Ігор Погрібніченко і його голова Павло Вовк, а також суддя Суворовського райсуду Одеси Іван Шепітко прийшли на допит до Першого слідчого відділу Управління спецрозслідувань Генпрокуратури, де їм вручили повідомлення про підозру.

 

Слідство вважає, що голова та деякі судді ОАСК організували ухвалення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі ВККСУ задля уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання.

 

14 серпня 2019 року у ВРП повідомили, що до них надійшли клопотання заступника генерального прокурора України про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя суддів Окружного адміністративного суду України Павла Вовка, Ігоря Погрібніченко та судді Суворовського районного суду міста Одеси Івана Шепітка.

 

ГПУ також викликала на допит уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову та голову Державної судової адміністрації Зіновія Холоднюка, які фігурують на оприлюднених записах.

 

У листопаді генеральний прокурор Руслан Рябошапка зазначив, що розслідування відносно Вовка закінчено, і справа передається до суду.