"Цей новий парламент має історичну можливість змінити Україну на краще", - сказав Столтенберг депутатам.
Він заявив про підтримку України з боку блоку НАТО, "оскільки ми поділяємо одні й ті самі цінності, любов до свободи і демократії, повагу до прав людини та верховенства права".
Він сказав, що двері НАТО залишаються відчиненими для України, але "дорога до членства складна". "Той, хто цього бажає, повинен бути відданий реформам і здатним їх проводити", - сказав Столтенберг.
При цьому він сказав, що це вибір винятково альянсу і країни-претендента. Інші країни не можуть накласти вето на вступ України в НАТО.
Під час виступу Столтенберг також процитував рядки з Шевченка.
"Хочу процитувати Тараса Шевченка. Він написав: "Страшно впасти у кайдани, помирати в неволі, але ще гірше - спати, спати і спати на волі", - зазначив Столтенберг, нагадавши, що вдався до такого ж цитування під час свого попереднього виступу перед українським парламентом два роки тому.
За його словами, свобода - це не тільки право, але й обов'язок діяти в інтересах усіх людей. Він закликав нардепів скористатись можливостями, які дає вільне відкрите демократичне суспільство.
"Ви не спите - ви підтримуєте свої цінності. Україна стоїть за своє майбутнє, а НАТО стає поряд із вами", - додав Генсек НАТО.
Як повідомляла УМ, президент України Володимир Зеленський бере участь у засіданні Комісії Україна-НАТО, що проходить в Києві.
Столтенберг заявив, що Північноатлантична рада відвідує Україну для того, щоб продемонструвати продовження підтримки країни з боку НАТО.
"Держави-члени НАТО підтримують зусилля Президента України Володимира Зеленського з мирного врегулювання на Донбасі і впевнені, що на шляху держави до членства в Альянсі необхідні реформи", - заявив Столтенберг.
Резолюцію, окремим пунктом у якій закликала членів Північноатлантичного альянсу надати Україні ракети середньої дальності, ухвалено Парламентською асамблеєю НАТО. >>
Президент Володимир Зеленський своїм указом від 22 листопада ввів у дію рішення РНБО про нові санкції та позбавлення державних нагород держзрадників. Серед них — колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ та Генпрокуратури, прокурори, артисти, російські політичні, релігійні та культурні діячі >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>
Ставати народним депутатом не збирається співзасновник освітньої платформи України Prometheus Іван Примаченко попри рішення, яке оголосила Центральна виборча комісія. >>
У другому читані Верховна Рада прийнялані закон про позбавлення державних нагород за популяризацію, або пропаганду держави-агресора, чи вчинення інших протиправних дій проти України. >>