Затримано 3-х поплічників російських спецслужб: займалися підпалами на Київщині та Івано-Франківщині, фото
41-річного та 15-річного паліїв затримали у Києві - на замовлення ФСБ підпалили автомобіль військового та відділення АТ "Укрпошта". >>
(фото Natali Sokolenko/Фейсбук.)
Одинадцятьом співробітникам Управління спеціальних розслідувань ГПУ, які займалися розслідуванням справ Майдану, не знайшлося місця при новому генеральному прокурорі. Шістьох із них відсіяли під час тестування, ще п'ятьох звільнили.
Про це розповів колишній начальник УСР Сергій Горбатюк на брифінгу, пише ЛБ. Він входить до числа звільнених осіб.
"За результатами перших тестувань у нас шестеро слідчих не пройшли до наступного етапу. Наприклад, слідчий, який займався епізодом штурму Майдану і направив до суду обвинувальний акт проти колишнього голови СБУ; слідчий у справі про 20 лютого, розстрілі, яку завершили обвинувальним актом проти п'ятьох "беркутівців"; слідчий у справі про організовану злочинну організацію, узурпацію влади колишнім президентом", - розповів Горбатюк.
Він сумнівається, що слідчі з такими результатами повинні підтверджувати свою кваліфікацію.
"Ще чотирьох було звільнено минулої п'ятниці і мене вчора. Це чітка відповідь керівництва Генеральної прокуратури, які пріоритети в їхній роботі", - сказав він.
Горбатюк вважає, що керівництво Генпрокуратури "не бажає бачити в новоствореному департаменті процесуального керівництва тих, хто займався майданівськими справами".
За його словами, в результаті дій нового керівництва ГПУ робота за цими справами фактично зупинена.
"Крім формально створеного департаменту, не вживають практичних кроків щодо подальшого розслідування. Так, дійсно, є дата 20 листопада, коли повноваження слідчих прокуратури закінчуються. Відповідно, справи повинні передати в ДБР. На сьогодні не створені ні робочі групи з ДБР, не створено там підрозділу, генпрокурор або його заступники не прийняли цей процес, а, крім того, і законодавчих підстав для переведення немає", - сказав Горбатюк.
Горбатюк також заявив, що у серпні мав обнадійливу зустріч із президентом Володимиром Зеленським і теперішнім генпрокурором Русланом Рябошапкою.
"Я мав зустріч з президентом у серпні, на якій розповів про всю проблематику, про результати розслідування. Вона завершилася, як на мене, досить оптимістично з розумінням того, що справи мають розслідуватися і перешкоди, які є, мають бути усунуті", - зазначив Горбатюк.
За його словами, на цій зустрічі був присутній і теперішній генеральний прокурор, якому президент сказав надати всю цю проблематику і кроки для її вирішення.
"Я її надав і генпрокурору, і заступнику Чумаку. Нічого з цієї проблематики за 1,5 місяці вирішено не було. Кроків на зустріч не зроблено, крім обіцянок, що департамент для розслідування майданівських справ маэ бути створений", - заявив Горбатюк.
Як повідомляла УМ, Генеральна прокуратура не допустила до атестації прокурорів управління спецрозслідувань Олексія Донського та Сергія Горбатюка, які займалися розслідуваннями справ Майдану. Зазначається, що слідчих звільнили через те, що вони подали заяву на згоду про переатестацію у довільній формі, оскільки не погоджувалися з новою формою.
Горбатюк заявив, що оскаржуватиме рішення генпрокурора.
Він також зазначив, що Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка вважає організоване злочинне угруповання президента-втікача Віктора Януковича вигадкою екс-очільника ГПУ Юрія Луценка.
41-річного та 15-річного паліїв затримали у Києві - на замовлення ФСБ підпалили автомобіль військового та відділення АТ "Укрпошта". >>
Під варту відправили командира 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ Олега Побережнюка - його підозрюють у зловживанні службовим становищем. >>
Працівники ДБР та Офісу генерального прокурора вранці 18 грудня затримали голову Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Івана Рудого, його підозрюють у сприянні представникам країни-агресора. >>
У ніч проти 9 грудня в Тбілісі комунальники зняли з ялинки, яку почала встановлювати влада, світлини співробітників грузинських ЗМІ, які постраждали під час розгонів акцій протесту або на яких цілеспрямовано нападали силовики чи "тітушки". >>
Без змін залишив касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду обвинувальні вироки у вигляді трьох років позбавлення волі колишнім командирам відділень 3-ї роти київського «Беркуту» Віктору Ейсмонту та Володимиру Мохоню. >>
Колишніх радника з Міноборони та нардепа підозрюють в шахрайській оборудці на 10 млн доларів при закупівлі форми для ЗСУ у 2022 році >>