Лютий натхнення у Львові: оновлена експозиція музею Крушельницької, музика Лятошинського і Родіна
Львівські музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича запрошують на насичену програму подій у лютому. >>
Вадим Пристайко, глава МЗС України
Глава МЗС України Вадим Пристайко заявляє, що пропозиції щодо розгортання на Донбасі міжнародної миротворчої місії можуть розглядатися як альтернативний варіант урегулювання, але насамперед Україна сподівається на результативність "нормандського саміту".
Про це Пристайко сказав в коментарі журналістам після завершення засідання Комітету Європарламенту із закордонних справ.
"У нас завжди є план "Б". Одна з таких ідей, - запропонувати світовій спільноті допомогти нам місією з підтримання миру. Досі відбувалося лише обговорення цих питань, але ніхто навіть не наблизився до рішення. Навіть місія, яка мала б приїхати в Україну й оцінити, наскільки це взагалі можливо, не була відправлена від ООН. Ці кроки теж можливі. Але, зрештою, у нас із вами залишається право обороняти себе до кінця, як і в кожної нації на планеті", - сказав він.
Водночас він зауважив, що Україна поки ще не збирається просити про розгортання миротворців.
"Ми зараз із вами ще не у тій точці, де ми просимо про розгортання миротворчої місії. Ми все ж таки віримо, що прогрес може бути досягнутий в "нормандському" та "мінському" форматах", - сказав Пристайко.
Майбутні переговори, на думку міністра – це "момент істини", і ніхто не хоче, щоб вони завершилися без результату.
Як повідомляла УМ, в понеділок Пристайко заявив, що лідери України, Росії, Франції та Німеччини можуть провести саміт у Парижі в середині листопада, якщо Київ та проросійські сепаратисти на сході України зможуть підтримувати припинення вогню.
Під час "прес-марафону" 10 жовтня Зеленський заявив, що очікує дати "нормандського формату" уже наступного тижня. Президент сподівається, що лідери країн зустрінуться у листопаді.
У свою чергу помічник президента РФ з міжнародних справ Юрій Ушаков заявив, що терміни проведення саміту в "нормандському форматі" поки не обговорювалися, але, враховуючи графік Володимира Путіна, в жовтні зустріч навряд чи відбудеться.
Росія висунула умову для зустрічі лідерів України та РФ: для цього Київ має підписати так звану "формулу Штайнмаєра", яку погодили на зустрічі у вересні радники президентів.
1 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив, що делегація України погодила "формулу Штайнмаєра" під час зустрічі Контактної групи у Мінську. Зеленський заявив, що її не слід боятися.
Колишній президент Петро Порошенко запропонував 7 кроків, які варто зробити, щоб уникнути російської пастки.
В Києві 14 жовтня відбувся марш "Ні капітуляції!" проти реалізації "формули Штайнмаєра"
Учасники акції "Ні капітуляції" вимагають відставки глави ОПУ Андрія Богдана.
Також мітингувальники наклеїли на будівлю Офісу президента наклейки, зокрема "Ні капітуляції", "Крим – це Україна", "Донбас – це Україна", "Ні формулі Штайнмаєра", "Богдана у відставку". Представники Правого сектора обклеїли портретами загиблих воїнів АТО парадний вхід.
Львівські музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича запрошують на насичену програму подій у лютому. >>
Служба безпеки нейтралізувала підривну діяльність прокремлівської організації «Робітничий фронт України», яка на замовлення рф намагалася створити протестні рухи у нашій державі. >>
За документальну стрічку «2000 метрів до Андріївки» український документаліст Мстислав Чернов став лауреатом кінофестивалю «Санденс». Він отримав нагороду за найкращу режисуру в категорії «Документальне кіно». >>
У підготовці 26 українських техніків для обслуговування винищувачів F-16 візьмуть участь Нідерланди. >>
Пораненим українським військовослужбовцям у 2025 році почнуть видавати «Пакунок пораненого» — він міститиме комплект адаптивного одягу і засобів особистої гігієни. Уряд затвердив відповідну постанову, яку розробило Міністерство оборони України. >>
Українській армії Литва передала переносні зенітно-ракетні комплекси малої дальності з ракетами. >>