Порошенко пропонує 7 кроків, які варто зробити, щоб уникнути російської пастки

18:38, 09.10.2019
Порошенко пропонує 7 кроків, які варто зробити, щоб уникнути російської пастки

Колишній президент Петро Порошенко заявив, що з відходом на міфічні позиції 2016 року Україна втрачає близько 30 населених пунктів і низку ключових висот.

 

"Там за кожний метр заплачено життям українських героїв. Тепер військових готують до того, щоб вийти з облаштованих позицій у чисте поле. Це – наслідки розведення військ за так званою "формулою Штайнмаєра", - наголосив Порошенко у Фейсбук.

 

За його словами, проукраїнськи налаштовані місцеві жителі – теж в шоці. Вони бояться розправи.

 

"Влада має сказати суспільству правду хоча б через півроку після президентських виборів. Простих рішень - нема. Завершити все швидко - неможливо. Я сам колись мусив це визнати", - підкреслив він.

 

 

 

Порошенко запропонував сім кроків, які варто зараз зробити, щоб уникнути російської пастки.

 

1. Наполягати на принципах «спершу - безпека», «нічого не погоджено, поки все не погоджено» і «тільки через безпеку до виборів».

 

2. Сумнозвісна «формула Штайнмаєра», раз вже на неї погодилася влада, має розглядатися лише як складова «дорожньої карти» виконання Мінських домовленостей. Включно з виведенням російських військових, техніки та зброї, роззброєнням незаконних мілітарних формувань, переходом українсько-російського кордону під наш контроль.

 

3. Відведення - лише за умови сталого і всеохоплюючого припинення вогню. Лінія розмежування зафіксована у Мінську 19 вересня 2014 року. Росія та бойовики мають повернути дві з половиною тисячі кілометрів, це пряма вимога Мінська.

 

4. Моніторингова місія ОБСЄ має отримати безперешкодний і повний доступ до всієї окупованої території та встановити постійний контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.

 

5. Слід створити підгрупу з питань кордону в рамках Тимчасової контактної групи у Мінську.

 

6. Наполягати на розгортанні багатонаціональних миротворчих сил ООН на всій території окупованого Донбасу.

 

7. На території ОРДЛО має бути відновлено оподаткування в рамках правового поля України, а також фінансова і банківська системи, повернута українська власність. Лише це дасть підстави і можливість повною мірою відновити соціальне забезпечення регіону.