У Мінську домовилися про розведення військ у Золотому та Петрівському

20:23, 01.10.2019

На переговорах у Мінську досягнуто домовленостей про початок розведення сил у Петрівському та Золотому на Луганщині.
 
Про це під час брифінгу заявив президент Володимир Зеленський.
 
"Було досягнено домовленості про початок розведення військ - тож всіх вітаю з початком - у Петрівському та Золотому. Хочу заспокоїти місцеве населення. Я особисто гарантую, що ви будете захищені і відвід військових ніяк не вплине на вашу безпеку", - сказав президент.
 
Він згадав ситуацію в Станиці Луганській, де відбулося "успішне розведення військ" і зараз відновлюється пішохідний міст.
 
"До кінця листопада ми плануємо вже побудувати такий фундаментальний міст (у Станиці Луганській, - ред.)", - додав Зеленський.
 
Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що делегація України погодила "формулу Штайнмаєра" під час зустрічі Контактної групи у Мінську. Зеленський заявив, що її не слід боятися.
 
При цьому колишній представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний закликав не ухвалювати "формулу Штайнмаєра": "Небезпека! У будь-якому випадку українська сторона це не може підписувати в Мінську! Не можна це розглядати і в нормандському форматі. Це вибори за сценарієм Кремля. Це вибори заради легітимізації „влади“ на окупованій території! Цей папірець не забезпечить мир, не вирішить соціально-гуманітарні проблеми!", - стверджує політик
 

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що Україна згодна на "формулу Штайнмайєра", але за виконання низки умов.

 

Водночас сам президент України Володимир Зеленський заявив, що провести місцеві вибори на Донбасі можуть тільки після виведення російських військ і за українським законодавством.
 
Також Зеленський раніше анонсував обговорення "нормандською четвіркою" так званої "формули Штайнмаєра", яка передбачає прийняття закону про особливий статус Донбасу після проведення там місцевих виборів.
 
 
Водночас екс-спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер запевнив, що міжнародні партнери не підштовхуватимуть Україну до проведення виборів в ОРДЛО, поки там залишаються підконтрольні Росії сили.

 

П’ятий президент України Петро Порошенко заявив, що українська сторона ніколи не погоджувалася із "формулою Штайнмаєра".