162 роки тому в Лондоні почала роботу перша в світі лінія метро
У Лондоні 10 січня 1863 р. почала роботу перша в світі лінія метро. >>
Український інститут національної пам’яті звернувся до Національної поліції та Генеральної прокуратури у зв’язку з відновленням пам’ятника в Харкові.
Про це повідомляється на сайті УІНП.
Згідно з заявою, Інститут просить поліцейських порушити кримінальне провадження та розслідування обставини відновлення погруддя, а Генеральну прокуратуру – звернутися до суду з позовом до Харківської міської ради і через суд домогтися демонтажу пам’ятника.
В установі нагадують, що, згідно з законом про засудження комунізму і нацизму, комуністичною символікою є зокрема пам’ятники, присвячені людям, які обіймали керівні посади в комуністичній партії за часів СРСР.
"Згідно з нормами чинного законодавства встановлення пам’ятників або пам’ятних знаків, присвячених Георгію Жукову, на території України заборонено. Адже, відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" символікою комуністичного тоталітарного режиму є: "зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів". Будь-яких винятків зазначеною нормою не передбачено", – пояснює юрист Інституту Сергій Рябенко.
"Георгій Жуков є особою, яка обіймала керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР. Відповідно пам’ятник, присвячений Георгію Жукову, є символікою комуністичного тоталітарного режиму", - нагадали в інституті.
І зазначили, що відповідно до ст. 436-1 Кримінального кодексу України виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.
Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.
Як повідомляла УМ, Геннадій Кернес відновив скандальний пам'ятник Жукову в Харкові.
Поліція відкрила провадження через повернення проспекту імені маршала Жукова, а Інститут національної пам’яті звернувся до ГПУ.
У Лондоні 10 січня 1863 р. почала роботу перша в світі лінія метро. >>
Землю ботанічного саду ім. Гришка, що у Києві, незаконно віддали під забудову: там планують будівництво житлових будинків та офісів. >>
Через приниження з боку керівництва колишній військовий та журналіст Євген Шибалов звільнився з Міністерства у справах ветеранів. >>
Виконати ордер на арешт Юн Сок Йоля завадили охорона президента Південної Кореї та військові, тому Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) призупинило арешт. Протистояння тривало пʼять годин. >>
У Києві внаслідок російської атаки 1 січня ушкоджень зазнала будівля маєтку Лібермана в якій наразі знаходиться Національної спілки письменників України. >>
Росіяни зробили фактично все можливе й неможливе, аби літак компанії Azerbaijan Airlines, у який влучила їх ракета, упав у море. >>