САП відкрила справу на Порошенка

17:06, 22.05.2019
САП відкрила справу на Порошенка

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження за фактами можливої злочинної діяльності посадових осіб ПАТ "Центренерго" та Фонду державного майна України, які нібито координувалися колишнім президентом Петром Порошенком і народним депутатом Ігорем Кононенко. 

 

Про це 22 травня повідомляє прес-служба САП.

 

Зазначені відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяв колишнього народного депутата Дмитра Крючкова, якого підозрюють у розкраданні коштів "Запоріжжяобленерго".

 

"За результатами особистого прийому Холодницького гр. Крючкова щодо правомірності дій колишнього президента, ряду вищих посадових осіб органів державної влади, народних депутатів… прийнято рішення та внесено інформацію до Єдиного реєстру досудових розслідувань", - відзначили у відомстві.

 

"У заяві наголошується, що посадові особи та члени наглядової ради ПАТ "Центренерго", спільно з посадовими особами ФДМУ і поруч посадових осіб органів державної влади, використовуючи свої службові повноваження і статус, розподілили ключові посади в органах правління і наглядової ради ПАТ "Центренерго" з метою розкрадання коштів товариства, контрольний пакет акцій якого належить державі Разом з тим, як стверджує заявник, спільні дії зазначеної групи осіб координувалися народним депутатом України Кононенко В. В. та колишнім президентом України", - йдеться в повідомленні.

 

Результатом злочинних дій є реалізація схеми заволодіння майном ПАТ "Центренерго" шляхом затвердження результатів конкурсу з приватизації належного державі пакету акцій товариства. При цьому кошти в сумі понад 6 млрд. грн., які повинні отримані від такого відчуження, попередньо незаконно виведені з ПАТ "Центренерго" та конвертовані через підконтрольні суб'єкти господарювання протягом 2016-2018 років. Розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 КК України.

 

Також в САП відкрили ще три провадження за заявами Крючкова - зловживання службовим становищем посадовими особами ВАТ "Черкасиобленерго" і ВАТ "Азот", за злочинну діяльность посадових осіб ПАТ "Центренерго" при закупівлі вугілля, розкрадання майна і грошей ПРАТ "Нижнеднестровская ГЕС" і "Укргідроенерго".

 

Як повідомляла УМ, екс-власнику компанії "Енергомережа" Дмитру Крючкову повернули закордонний паспорт і він зміг повернутися до Німеччини, де перебував до екстрадиції в Україну.

 

Дмитро Крючков був арештований з правом застави в 7 мільйонів гривень.

Крючков був затриманий у Німеччині за підозрою у розкраданні на "Запоріжжяобленерго".

Дмитро Крючков звинуватив директора НАБУ Артема Ситника в отриманні хабара від ХК "Енергомережа", власником якої був Крючков.