Прем'єр Володимир Гройсман іде у відставку після засідання уряду в середу (відео)

17:36, 20.05.2019
Прем'єр Володимир Гройсман іде у відставку після засідання уряду в середу (відео)

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що іде у відставку.

 

Про це він заявив під час брифінгу.

 

"Сьогодні президент України був приведений до присяги. Під час свєї інавгураційної промови він сказав про те, що уряд має скласти свої повноваження. Думаю, ви розумієте, що уряд скаладає повноваження перед новообраною Верховною радою, а не перед новообраним президентом", - сказав очільник Кабінету Міністрів.

 

"Але разом з тим, я ухвалив для себе рішення подати у відставку одразу після проведення у середу чергового засідання уряду", - заявив Гройсман.

 

 

Він також зазанчив, що йому не соромно за те, що вдалось зробити і наскільки адекватною була реакція на всі виклики, які стояли перед урядом.

 

"За всі три роки ми не допустили жодної кризи, жодних проблем, які б несли загрозу для нашої державності", - наголосив Гройсман. 

 

"Хочу також сказати про те, що сьогодні Україна у доброму стані, маємо валютні резерви понад 20 мільярдів доларів, маємо на єдиному казначейському рахунку 57 мільярдів гривень", - сказав прем'єр.

 

"Після того, як був обраний новий президент, я сказав про те, що усвідомлюю ті виклики і можливі загрози, які стоять у майбутньому. Я запропонував президенту і парламенту, щоб ми спільно сформували новий порядок денний і дуже швидко почали приймати рішення, щоб зробити Україну сильнішою", - сказав він.

 

"Президент обрав інший шлях. І я вважаю, що сьогодні своєю заявою він взяв на себе всю відповідальність перед тими майбутніми загрозами, які є на порядку денному", - додав Гройсман.

 

Він наголосив, що країна є для нього у пріоритеті та подякував всім за спільну роботу і висловив переконання, що у новому парламенті спільно з однодумцями сформує професійну команду, з якими спільно робитиме зміни в Україні.

 

Як повідомляла УМ, Володимир Зеленський склав присягу президента у Верховній Раді і прийняв командування Збройними силами України.

 
Під час урочистої промови Зеленський запропонував уряду добровільно прийти у відставку і оголосив, що дає депутатам 2 місяці та "розпускає Верховну Раду".
 
Також Зеленський під час своєї промови на інавгурації послав сигнали президенту Росії Володимиру Путіну. Він дав зрозуміти, що діалог з Москвою можливий, але за виконання першої умови - повернення українських заручників з Росії.
 
Водночас віце-спікер парламенту Ірина Геращенко заявила, що розпуск Ради Володимиром Зеленським є неконституційним.
 
Раніше в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що не подаватиме у відставку з посади очільниці МОЗ, а реформування медичної галузі триватиме.