Рада відхилила скарги Шуфрича: Парубій підписав закон про мову (відео)

13:58, 14.05.2019
Рада відхилила скарги Шуфрича: Парубій підписав закон про мову (відео)

Андрій Парубій підписав історичний закон про українську мову (фото: facebook.com / Андрій Парубій)

Верховна Рада відхилила чотири проекти постанов про скасування прийняття закону України про функціонування української мови як державної.
 
Таким чином були усунуті перепони для підписання цього закону і спікер Ради Андрій Парубій підписав відповідний документ, передає "Українська правда".
 
Так, на розгляді парламенту було чотири постанови про скасування закону про мову, які подали представники "Опозиційного блоку" Вадим Новинський, Олександр Вілкул, Нестор Шуфрич, Олександр Долженков та інші.
 
Автори постанов виступаючи у Раді, скаржилися, що ухвалений закон про мову нібито порушує Конституцію у частині використання російської та інших мов, заявляли, що під час його голосування були факти кнопкодавства, заявляли про загрозу "інквізиції" і обіцяли скасування документу через Конституційний суд.
 

 
Представники інших фракцій, які також висловилися в залі парламенту, наголошували на необхідності підписати закон і закликали не поширювати фейки.
 

 
Так, за постанови "опоблоківців" голосували лише 34 нардепи з необхідних 226.
 
Після цього голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що шлях для підписання закону відкрито.
 
За його словами, від самого початку реєстрації цього законопроекту, "всі сили пекла" виступили проти нього, але зіткнулися з професійною командою, яка працювала в парламенті.
 

 
Він подякував всім, хто працював над законом за "титанічно проведену роботу, яка показала якісний і професійний результат".
 
"Хочу попередити всіх тих, хто думає, що політична кон'юнктура змінилася. Які вже сьогодні планують реванш. Погрожують нам судами і відміною закону. Послухайте мене уважно всі ті, хто думає, що це буде можливо", - заявив Парубій.
 
"Як тільки ви торкнетеся і спробуєте робити ревізію чи закону про мову, чи декомунізацію, чи питання церкви, ви відчуєте весь гнів українського народу. І могутню волю українського народу", - сказав він, додавши, що говорить це як громадянин України, а не як спікер парламенту.
 
Голова Ради підкреслив, що жодна ревізія "надбань парламенту 8 скликання" не буде допущена, після чого підписав закон і передав його на підпис чинному президенту Петру Порошенку.
 
Як повідомляла "УМ", нещодавно суд відмовився розглядати позов щодо закону про мову.
 
 
Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада 278 голосами ухвалила закон про мову. При цьому в "Опоблоці" заявили, що оскаржуватимуть закон про мову. Там зареєстрували два проекти постанови про скасування закону про мову.
 
 
У свою чергу Андрій Парубій назвав "цинічною спробою проросійського реваншу" поданий до суду позов з вимогою заборонити йому підписувати закон про мову.