Суд відмовився розглядати позов щодо закону про мову

12:18, 11.05.2019
Суд відмовився розглядати позов щодо закону про мову

(radiosvoboda.org)

Окружний адміністративний суд Києва відмовився розглянути заяву громадської організації екс-регіоналки Бережної, яка просила не підписувати та не публікувати ухвалений парламентом новий закон про мову.

 

Про це прес-служба суду повідомила 11 травня.

 

Причина відмови — заява необґрунтована та не має підстав, аби її задовольнити.

 

"Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши заяву про забезпечення позову щодо заборони підписувати та публікувати Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", ухвалив відмовити у її задоволенні", - повідомили в суді.

 

Суд вважає, що заявником не було доведено очевидної протиправності дій спікера парламенту "в зв’язку з ненаданням жодного доказу на підтвердження такої обставини".

 

У суді заявили про необґрунтованість заяви та про відсутність підстав для її задоволення.

 

"Заява не містила обґрунтування та доказів (наприклад, статут), що подана заява та позов, який має намір подати заявник, стосуються мети (цілей), з якою створено ГО "Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної", що зазначена позивачем. Водночас, у заяві про забезпечення позову зазначено, що права громадської організації та її членів порушено діями Голови Верховної Ради", - йдеться також у повідомленні.

 

Крім того, зазначається, що під час розгляду заяви судом було встановлено, що народними депутатами, згідно з "Регламентом Верховної Ради України", ініційована процедура скасування відповідного рішення парламенту.

 

Як повідомляла УМ, голова Верховної Ради України Андрій Парубій назвав "цинічною спробою проросійського реваншу" поданий до Окружного адміністративного суду Києва позов із вимогою заборонити керівникові парламенту підписувати закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

 

А віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко вважає, що новообраний президент Володимир Зеленський мав би виступити на захист закону про мову, звернувшись до Окружного адмінсуду Києва.

 

Нагадаємо, що Інститут правової політики та соціального захисту імені Ірини Бережної просив суд заборонити Андрію Парубію підписувати та публікувати закон Про забезпечення функціонування української мови як державної.