Росія видасть свої паспорти в першу чергу бойовикам окупантів Донбасу

13:39, 29.04.2019
Росія видасть свої паспорти в першу чергу бойовикам окупантів Донбасу

(фото з відкритих джерел)

Росія буде роздавати громадянство жителям окупованих Донецької та Луганської областей у три етапи.
 
У першу чергу паспорти Росії отримають бойовики так званих ЛДНР.
 
Як розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в ефірі oboz.tv, процес паспортизації вже розпочато, списки були складені орієнтовно три місяці тому.
 
За даними Туки, в першій хвилі претендентів на громадянство Росії повинні бути бойовики, які входять до складу першого і другого армійських корпусів "Л/ДНР". У другій хвилі паспорта Росії дадуть місцевим чиновникам-колаборантам, а вже наостанок - іншим бажаючим.
 
"Треба розуміти, в чому полягає підлість цього кроку. Росія внесла зміни у власне законодавство. Вона діє виключно в рамках свого суверенітету, начебто не порушує жодних міжнародних угод і домовленостей. Те, що це не відповідає духу Мінських домовленостей - це політична оцінка, а з юридичної точки зору дуже важко притягти до конкретної відповідальності", - зазначив Тука.
 
Він зазначив, що Росія хоче отримати додаткову можливість відкрито використовувати свої збройні сили на Донбасі під приводом "захисту громадян Росії".
 
"Дії України я бачу виключно на політичному рівні, чим вже займається українська влада. Заяви президента, міністра закордонних справ, скликання Ради безпеки ООН - фактично це єдиний механізм. Я хочу вірити в те, що такі дії Кремля будуть тригером, спусковим гачком, який запустить черговий виток санкцій проти Росії. Це буде найбільш адекватною відповіддю на такі кроки Росії", - резюмував він.
 
Між тим, як передає LIGA.net, жителі окупованого Луганська стали оформляти псевдодокументи терористичної організації ЛНР, щоб було простіше отримати паспорт Росії.
 
Відзначається, що деякі жителі займають черги в так званий паспортний стіл з 4-ї ранку.
 
"Ми тут безправні. Це може змінити ситуацію. Можна день помучитися і здати документи на ЛНР-вський паспорт", - сказав луганчанин Сергій, ім'я якого змінили з метою безпеки.
 
За словами іншого співрозмовника Олександра, пільги будуть у тих, "в першу чергу, хто має ЛНР-вський паспорт".
 
"Але спочатку отримають силові структури (бойовики, - ред.), потім по "міністерствам", - пояснив він.
 
Також повідомляється, що планує отримувати паспорти країни-агресора і пропагандистськи налаштована молодь.
 
"Вони поїдуть, куди завгодно потім - і жити, і працювати, і переселяться на схід Росії. Люди хочуть (отримати російські паспорти, - ред.) тому що ще думають, що це хоч якось припинить війну", - уточнив місцевий житель Олексій.
 
Разом з тим луганчанка Марина розповіла, що ті, хто отримує українські пенсії, не хочуть ризикувати.
 
"Отримання паспорта Росії не означає, що сюди прийдуть російські пенсії. Вони це розуміють і говорять, що їм не потрібно російське громадянство", - пояснила жінка.
 
Видання також повідомляє, українські патріоти Луганська заявили, що відмовляються отримувати паспорти країни-окупанта.
 
Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання паспортів Росії жителями окупованих територій Луганської та Донецької областей України.
 
Глава МЗС України Павло Клімкін закликав українців в ОРДЛО не приймати паспорти Росії, а секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Путін паспортами для ОРДЛО створює привід застосувати армію проти України.
 
Чинний президент Петро Порошенко заявив, що незаконна видача паспортів Росії жителям окупованої частини Донбасу ним - це спроба виправдати та легітимізувати військову присутність Росії там. Він закликав до посилення санкцій проти Росії.
 
У команді переможця виборів Володимира Зеленського заявили, що видачею паспортів Росія в ОРДЛО визнала свою відповідальність як держави-окупанта, а сам Зеленський відповів Путіну, що не варто говорити з Україною "мовою загроз".
 
Посол, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба зазначив, що рішення Росії про видачу паспортів українським громадянам  свідчить про бажання подальшої ескалації конфлікту.
 
У Радбезі ООН паспортизацію ОРДЛО Росією назвали підривом суверенітету України, а спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що рішення Росії спростити процес отримання громадянства для жителів неподкотрольних районів Донбасу підриває спроби імплементації Мінських домовленостей.
 
Європарламент також засудив указ Путіна про паспорти для окупованого Донбасу.
 
У свою чергу Путін заявив, що в Москві думають над тим, щоб надавати громадянство Росії у спрощеному порядку не тільки жителям ОРДЛО, але і всім українцям.
 
При цьому постійний представник України при ООН Володимир Єльченко назвав намір Путіна роздати паспорти Росії всім українцям "божевільним дійством за Орвелом".