Петро Порошенко вимагає нових санкцій за паспорти Росії для ОРДЛО

18:56, 24.04.2019
Петро Порошенко вимагає нових санкцій за паспорти Росії для ОРДЛО

Петро Порошенко "закликає міжнародних партнерів не допустити найгіршого сценарію, жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій" (кадр відео)

Незаконна видача паспортів Росії жителям окупованої частини Донбасу ним - це спроба виправдати та легітимізувати військову присутність Росії там.
 
Про це заявив президент України Петро Порошенко, коментуючи указ президента Росії Володимира Путіна.
 
"Це втручання Росії у внутрішні справи незалежної держави, брутальне порушення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України повне попрання своїх зобов'язань у рамках Мінських домовленостей", - сказав президент.
 
Він додав, що в такий спосіб Кремль "свідомо та цинічно порушує міжнародне гуманітарне право, що забороняє окупаційній владі змінювати громадянство жителів окупованих територій".
 
"Російська Федерація знову перетнула червоні лінії та відверто і нахабно торпедує мирний процес на Донбасі", - наголосив він.
 
Порошенко нагадав: "Проведення фейкових виборів 2014 та 2018 років, запровадження рубльової зони, експропріація українських підприємств, офіційне визнання документів, виданих незаконними органами - це далеко не повний перелік тих деструктивних кроків, що зробили російська сторона протягом останніх років".
 

"Не випадковою є й категорична відмова Росії підтримати ініціативу України та ОБСЄ щодо запровадження великоднього перемир'я, починаючи з 26 квітня", - додав він.
 
"Мета Росії очевидна: обнулити Мінські домовленості, де чітко прописані її зобов'язання: припинити обстріли, вивести свої війська і озброєння, звільнити українських заручників, повернути Україні контроль над її державним кордоном", - заявив президент України.
 
За його словами, "разом із мінськими зобов’язаннями, Москва розраховує позбутися санкцій".
 
"І незаконна видача паспортів за так званим Південно-Осетинським та Придністровським сценаріями - це спроба виправдати та легітимізувати військову присутність Росії на окупованій частині українського Донбасу", - заявив Порошенко.
 
Президент додав, що "закликає міжнародних партнерів не допустити найгіршого сценарію, жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій".
 
"Я доручив Міністерству закордонних справ негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй, а також в інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та Євросоюзі", - повідомив він.
 
Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання паспортів Росії жителями окупованих територій Луганської та Донецької областей України.
 
Глава МЗС України Павло Клімкін закликав українців в ОРДЛО не приймати паспорти Росії, а секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що Путін паспортами для ОРДЛО створює привід застосувати армію проти України.